27 września 2015 r. – XXVI niedziela zwykła

Informacja z: kozince.pl – 27 września 2015 r. – XXVI niedziela zwykła

 1.    Parafia św. Franciszka z Asyżu w Fastach przekazała podziękowanie za ofiary zebrane na tacę w ubiegłą niedzielę, w wysokości 1410 zł. Ze swojej strony za okazane tej wspólnocie wsparcie finansowe składam również serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

2.    Przypominam, że dziś, po drugiej Mszy św., odbędzie się zebranie rady parafialnej.

3.    W najbliższy wtorek przypada święto św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msza św. w naszym kościele będzie w tym dniu o godz. 18.00.

4.    W czwartek obchodzimy wspomnienie naszej patronki – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Przypominam, że jest to dzień wieczystej adoracji. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00 i 18.00, zaś między Mszami, przez cały dzień, będzie czas na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, do której gorąco zachęcam. Zadbajmy o to, aby monstrancja nie była wystawiona na ołtarzu w pustym kościele. Zechciejmy wygospodarować trochę czasu w ciągu dnia, albo przynajmniej wstąpić na chwilę do kościoła, wracając z pracy czy ze szkoły. Proponowane godziny adoracji:
  8.30 Kozińce
10.00 Kulikówka
11.30 Obrubniki
13.00 Szaciły
14.30 Zalesie
16.00 służba liturgiczna naszej parafii.

5.    W czwartek rozpoczyna się też miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam do wspólnego praktykowania tej modlitwy w naszych rodzinach, a także uczestnictwa w codziennych nabożeństwach w kościele. Porządek nabożeństw różańcowych w październiku będzie następujący:
1 października to nabożeństwo będzie na zakończenie adoracji: o godz. 17.30,
– w niedziele będzie po Mszy św. o 10.30,
– w soboty: po Mszy św. o godz. 8.00,
– w pozostałe dni tygodnia: po Mszy o 18.00.

6.    W tym tygodniu przypada też I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 17.30.

7.    Pierwsze spotkanie tegorocznych kandydatów do bierzmowania będzie również w najbliższy piątek, po nabożeństwie różańcowym. Obecność obowiązkowa.

8.    Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw, w dn. 16-18 X b.r. Rekolekcje są poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na stronie spotkaniamalzenskie.blogspot.com.

9.    W najbliższą sobotę odbędą się archidiecezjalne zjazdy: służby liturgicznej oraz kół żywego różańca. Członkowie KŻR spotykają się w Różanymstoku (początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie ok. 14.00), zaś członkowie służby liturgicznej – w par. MB Częstochowskiej w Mońkach (spotkanie będzie w godzinach: od 10.30 do 15.00). Ze swej strony serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w tych wydarzeniach.

10.    W przyszłą niedzielę, przy sprzyjającej pogodzie, po nabożeństwie różańcowym będzie procesja eucharystyczna.

11.    10 października b.r. rozpocznie się tegoroczny archidiecezjalny kurs lektora. Adresatami kursu są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grona lektorów naszej parafii, uprzejmie proszę o kontakt.

12.    W pozostałe jeszcze dni września Msze św. będą sprawowane:
– w poniedziałek: o godz. 7.00,
– w środę: o 18.00.