Ogłoszenia duszpasterskie

Informacja z: www.abobola.aplus.pl – Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła
– 27.09.2015 r.

W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy, aby wszyscy parafianie włączyli się do tej pięknej modlitwy w kościele, a jeśli ktoś nie może,  niech modli się z całą rodziną w domu. Serdecznie zapraszamy również dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele.

W tym tygodniu wspominamy:

  • 28 września – wspomnienie św. Wacława Męczennika.
  • 29 września – Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W tym dniu obchodzi swoje imieniny ks. Rafał Koptas, który pracuje w naszej parafii. Składamy mu serdeczne życzenia, obfitych łask Bożych i Bożego błogosławieństwa. Polecajmy w naszych modlitwach Dostojnego Solenizanta.

  • 30 września – wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła.
  • 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła.
  • 2 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Na tę adorację zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności wspólnoty działające w naszej parafii, aby modlić się w intencji powołań.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

W poniedziałek, 28 września o godz. 15.00, z okazji rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopocki, będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia na placach i skrzyżowaniach naszego miasta. W naszej dzielnicy Koronka będzie odmawiana przy skrzyżowaniu ulic ks. J. Popiełuszki i św. Andrzeja Boboli od strony kościoła. Prosimy o włączenie się do tej modlitwy wspólnoty parafialne, uczniów wraz z katechetami i wszystkich wiernych.

W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na nasz Caritas parafialny.

Pielgrzymowanie Szlakiem bł. ks. Michała Sopocko 28 września o godz. 18.00 – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Młodzież klas I gimnazjalnych, która uczy się w gimnazjach poza naszym osiedlem ma obowiązek zgłosić się do kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia lub po każdej Mszy św. i zapisać na spotkania formacyjne przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Zapisy będą trwały do końca września.

Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 16 – 18 października 2015 roku. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: spotkania.bialystok@gmail.com.

Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej  odbędzie się w sobotę 3 października. Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Różanostockiej o godz. 10.00. Po Mszy Świętej przewidziane są: Różaniec,  konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie pielgrzymki ok. godz. 14.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

W następną niedzielę, 4 października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu i w związku z tym po Mszy św. o godz. 11.00, za wstawiennictwem św. Franciszka, będą poświęcone zwierzęta, które są waszymi domownikami. Serdecznie zapraszamy dzieci ze swoimi zwierzętami.

Prezydent Miasta Białegostoku, w tym roku po raz kolejny refunduje seniorom BEZPŁATNE SZCZEPIENIA P.GRYPIE.

Są jeszcze dostępne szczepionki (do 30 listopada, ewent. do wyczerpania ilości) w trzech naszych placówkach:

CENTRUM ZDROWIA MEDYCYNA:

  • Ul. Komisji Edukacji Narodowej 50
  • Ul. Mickiewicza 39
  • Ul. Tysiąclecia P.P.10

Szczepimy wszystkich mieszkańców Białegostoku od 60 roku życia.

Odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka, Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki zaleca, aby w każdej parafii naszej Archidiecezji, przed Synodem i w trakcie jego trwania /4 – 25 października 2015 r./, była zanoszona do Boga gorąca modlitwa:

Modlitwa do Świętej Rodziny w intencji Synodu
(ułożona przez Papieża Franciszka)

Jezu, Maryjo i Józefie
w Was kontemplujemy
blask prawdziwej miłości,
do Was zwracamy się z ufnością.

Święta Rodzino z Nazaretu,
uczyń także nasze rodziny
środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,
autentycznymi szkołami Ewangelii
i małymi Kościołami domowymi.

Święta Rodzino z Nazaretu
niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza
przemocy, zamknięcia i podziałów:
ktokolwiek został zraniony albo zgorszony
niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.
Święta Rodzino z Nazaretu,
oby przyszły Synod Biskupów
mógł przywrócić wszystkim świadomość
sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny,
jej piękna w Bożym zamyśle.

Jezu, Maryjo i Józefie
Usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.