Rozpoczęcie roku formacyjnego 2015/2016

Informacja z: bialystok.oaza.pl/dk – Rozpoczęcie roku formacyjnego 2015/2016

Dnia 13.09.2015 w kościele p.w. Św Maksymiliana Kolbego w Białymstoku odbyło się rozpoczęcie roku formacyjnego. Wspólnie przeżyliśmy uroczystą Mszę świętą, której przewodniczył moderator DK ks. Krzysztof Łapiński. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim kapłanom uczestniczącym w Eucharystii oraz gościnnemu jak zwykle ks. Proboszczowi Adamowi Skreczko.
Dziękujemy posługującym w tym dniu diakoniom liturgicznej, modlitwy, słowa, muzycznej oraz wychowawczej. Cieszymy się z waszej służby.
W czasie tej Eucharystii szeregi Domowego Kościoła powiększyły się o 27 nowych małżeństw. Dziękujemy małżeństwom, które podjęły trud pilotowania i doprowadziły te małżeństwa do wstąpienia do Ruchu.
Po Eucharystii nastąpiło przekazanie posług. Swoją służbę zakończyli jako para rejonowa Marzena i Jarek Staśkiewiczowie – ich miejsce zajęli Alina i Marcin Derlatka oraz Marcjanna i Jan Półkośnik jako odpowiedzialni za Diakonię Modlitwy, którą przekazali Elizie i Adamowi Czeremchom. Dziękujemy tym, którzy ustępują z pełnionej funkcji, włożyli oni dużo sił  w swoją posługę, a nowo mianowanym życzymy owocnej i radosnej służby w DK. Serdecznie dziękujemy małżeństwom i kapłanom oraz klerykom prowadzącym w tym roku rekolekcje formacyjne oraz tym, którzy w nich uczestniczyli oraz zechcieli podzielić się swoimi przeżyciami w czasie świadectw.
Dziękujemy Wam wszystkim za trwanie we wspólnocie, za świadectwo waszej wiary i służby Bogu oraz drugiemu człowiekowi. Za wszelkie dobro, które od Was otrzymujemy Bóg zapłać.
Szczęść Boże na nowy rok formacyjny 2015/2016.
Alina i Bogdan Biryło para diecezjalna DK.