OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (20.09.2015r.)

Informacja z: florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (20.09.2015r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

(20.09.2015r.)

1.     Dziś Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu.

2.     Dzisiaj po Mszach Świętych zapisujemy uczniów od klas IV SP wzwyż na ministrantów.

3.     Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.

4.     W poniedziałek o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej, będzie odprawiona Msza Św. z okazji Święta Służby Celnej. Mszy będzie przewodniczył Ks. Abp Edward Ozorowski.

5.      W dniach 25 i 26 września (piątek i sobota), Parafialny Zespół Caritas przy współpracy z Bankiem Żywności przeprowadzą zbiórkę żywności pod hasłem: „ Podziel się posiłkiem”, w sklepach: Biedronka przy ul. Antoniuk Fanryczny 58, Stokrotka i PSS SP na naszym osiedlu. Dary można składać do dyżurujących wolontariuszy w sklepie lub do kosza przy ołtarzu. Zebrana żywność będzie wydawana w paczkach miesięcznych podopiecznym Caritas. Osoby, które chcą wziąć udział w zbiórce jako wolontariusze, proszone są o zgłoszenie się do dyżurnych Caritas we wtorek w godzinach urzędowania.

6.     Msza Święta w intencji nowo powstałej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Filipa Nereusza w Archidiecezji Białostockiej będzie sprawowana we wtorek 22 września 2015 roku o godz. 18.00 w parafii pw. MB Fatimskiej w Białymstoku. Eucharystii przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski, a homilię wygłosi ks. Krzysztof Kralka.

7.     Trwa rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 2 października w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.

8.     Uroczysta Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, ustanowionego dla uczczenia wydarzenia eucharystycznego w Sokółce, zostanie odprawiona  w niedzielę 27 września 2015 r. o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.