Sesja o rozeznawaniu duchowym w praktyce

Informacja z: odnowa.bialystok.pl – Sesja o rozeznawaniu duchowym w praktyce

Rozeznawanie duchowe (duchów) ma fundamentalne znaczenie w odczytywaniu woli Bożej nie tylko w decydujących momentach życia, jak choćby wejście na drogę kapłaństwa, życia konsekrowanego, małżeństwa, czy przeżywania bezżennej czystości w świecie, ale także w zwykłej codzienności.

Sesja proponowana jest dla wszystkich, którzy chcą poznać pomieszczone w człowieku komunikatory woli Bożej. Zostaną w niej poruszone następujące zagadnienia: rozeznawanie jako rozumienie Boga – myśleć i czuć; rozeznawanie jako przyjęcie prawdy o zbawieniu; rozeznawanie ku odkryciu powołania; rozeznawanie jako akt i stan; towarzyszenie duchowe w rozeznawaniu duchowym; modlitwa w rozeznawaniu duchowym; pokusy w rozeznawaniu duchowym i ich pokonywanie.

W czasie sesji będzie także czas na osobistą modlitwę adoracyjną (w ciszy) i rozmowę z kapłanem. Prowadzący sesję jest kapłanem Archidiecezji Białostockiej, specjalistą z teologii duchowości, duszpasterzem akademickim, wykładowcą, spowiednikiem i kierownikiem duchowym.

Termin: 23 – 25 października 2015

Koszt: 100zł

Przeczytaj zanim przyjedziesz