Szósty Piknik Parafialny „W gościnie u Świętej Rodziny”

Informacja z: parafiaswrodzina.pl – Szósty Piknik Parafialny „W gościnie u Świętej Rodziny”

Pogoda znowu dopisała. W niedzielę 23 sierpnia odbył się już szósty piknik parafialny „W gościnie u Świętej Rodziny”. Imprezę otworzył tradycyjnie ksiądz Jerzy Buzun, proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Rodziny. Prawdziwych i niezapomnianych atrakcji dostarczyły mieszkańcom Czarnej Białostockiej i okolicznych miejscowości oraz gościom spoza nasze gminy, między innymi z Białegostoku koncerty i występy zespołów oraz grup regionalnych. Gwiazdami wieczoru były między innymi sopranistka z Opery Podlaskiej z Białegostoku Urszula Kropiewnicka z towarzyszeniem Małgorzaty Marczyk oraz zespoły„I o to chodzi” i „Kaprys”. Bardzo dobrze został przyjęty występ zespołu Moe Hawai – pokaz tańców Hula z Archipelagu Hawajów, a także Czupakabra, czyli pokaz umiejętności kuglarskich, m.in. żonglerka Hula Hoop. Na zakończenie wystąpił Zespół Ewangelizacyjny „Posłani”

Organizatorzy Pikniku nie zapomnieli o dzieciach. Zapewnili im wiele atrakcji. Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w licznych w licznych zabawach, konkursach, za udział w których dostawały nagrody i upominki. Dla nich była też wata cukrowa, lody, dmuchańce, zjeżdżalnie. Jak w ubiegłym roku niezwykłą przyjemność dzieciom sprawiła wioska indiańska. Można było w niej obejrzeć prawdziwe stroje i namioty Indian oraz wziąć udział w zabawach indiańskich.

Jedną z atrakcji był też konkurs zorganizowany przez Lasy Państwowe ze znajomości ochrony przyrody. Każde z dzieci mogło także namalować i zabrać do domu Swojego Anioła. Stoisko to cieszyło się wśród naszych milusińskich ogromną popularnością.

Odwiedzających zainteresowały stoisko z miodami. Można było także zasięgnąć porady ogrodniczej oraz zakupić nasiona i sadzonki. Natomiast w salonie Oriflime wszystkie młode damy skorzystały z porad kosmetycznych oraz bezpłatnych zabiegów pielęgnacji dłoni. A w dodatku uczestnicy Pikniku mieli okazję zakupić coś z wikliny: oczywiście koszyk (w różnych kształtach i o różnej pojemności), krzesełka, stoliki i fotele oraz fotel bujany,

Podczas tej całej zabawy unosiły się zapachy naszej regionalnej kuchni: „Swojskie jadło”. Pierogi, babki ziemniaczane, no i oczywiście bigos oraz przepyszne ciasta były dziełem naszych Parafianek. Jak co roku największą popularnością cieszyły się kartacze, przygotowane przez grupę Pań pod wodzą Jadwigi Nabrzeckiej. Długa kolejka smakoszy ustawiła się także po gołąbki zrobione przez Halinę Jakimik i Krystynę Rećko. Natomiast bigos i kiszka ziemniaczana były „dziełem” miejscowych restauratorów.

Ten wesoły i przyjemny piknik – zabawę prowadziła Pani Zula Brzezińska.

Józef Woronko

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym którzy przyczynili się do organizacji imprezy. Szczególne podziękowania za życzliwość i hojność kierują do licznej grupy sponsorów.

Sponsorzy czyli Ludzie i Firmy Wielkiego Serca

Parafianie
Pan Jacek Chrulski – Burmistrz Czarnej Białostockiej
Pani Jolanta Den – Wicestarosta Białostocki
Pan Andrzej Stobiński – Nadleśniczy Nadleśnictwa Czarna Białostocka
Pan Wiesław Dudowicz – Prezes Zakładu Drzewnego „Dakpol” w Czarnej Białostockiej
Pani Iwona Mocniak – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunalnego w Czarnej Białostockiej
Podlasko-Mazurski Bank Spółdzielczy w Zabłudowie. Oddział w Czarnej Białostockiej
Agencja Turystyczna „Novator” w Białymstoku
Pani Jolanta Dadura – Dyrektor SP nr 2 w Czarnej Białostockiej
Pani Danuta Kowalewska – Dyrektor Przedszkola w Czarnej Białostockiej
Pan Grzegorz Bogadnowicz – Dyrektor Domu Kultury w Czarnej Białostockiej
Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnej Białostockiej
Pani Elżbieta Matukiewicz – Biuro Rachunkowe „Ekspert”
Państwo Beata i Andrzej oraz Halina i Krzysztof Zajkowscy – Sklep Ogólnospożywczy
Pan Artur Siniło – „Instalbud” Sp. z.o.o.
Państwo Małgorzata i Mariusz Nienałtowscy – „SerczerNet” – Lokalny dostawca usług internetowych i telekomunikacyjnych
Pani Ewa Kuklik-Pankiewicz – Gabinet Stomatologiczny
Państwo Małgorzata i Piotr Mielniccy – „PM-M” Hurtownia Wielobranżowa w Białymstoku
Państwo Barbara i Andrzej Guziejko – „Transmat” Usługi transportowo-budowlane, Hurtownia budowlana
Państwo Joanna i Andrzej Glińscy – S.C. „Zosia” – Sklep Ogólnospożywczy
Pani Irena Szyszko – Sklep „BIS” Artykuły papiernicze i biurowe
Państwo Beata i Arkadiusz Gregorczukowie – Sklep mięsny i ogólnospożywczy
Państwo Helena i Jerzy Wilczewscy – Gospodarstwo Ogrodnicze w Białousach
Państwo Jolanta i Zbigniew Andruszewicz – Sklep Ogólnospożywczy „Drobiazg”
Państwo Kinga i Dariusz Moniuszko – Sklep Ogólnospożywczy
Pani Elżbieta Sak – „Marella” Sklep Ogólnospożywczy
Państwo Joanna i Adam Kossakowscy – Bar „MAX”
Państwo Marzena i Marcin Kuczyńscy – Karczma „Za Płotem”
Państwo Bożena i Krzysztof Łukaszewiczowie – Warsztat „Top-Gum”
Państwo Agnieszka i Wojciech Suchoccy
Pan Adam Maculewicz – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Ceramik” w Czarnej Wsi Kościelnej
Pan Stanisław Białozor – Zakład Pogrzebowy
Pan Jan Oniśko – Zakład Kamieniarski
Pan Marco Pranzini – Firma „Tommy Drewno”
Pani Irena Staniszczak – Dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czarnej Białostockiej
Państwo Bożena i Jerzy Popławscy – Zakład Stolarski „Złoty Sęk”
Państwo Teresa i Józef Tomaszewscy – Sklep Ogólnospożywczy „Jati”
Pani Krystyna Urban – Agencja Ubezpieczeniowa PZU