OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (6.09.2015r.)

Informacja z: florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (6.09.2015r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

(6.09.2015r.)

1.     Dziś pierwsza niedziele miesiąca, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W sierpniu zebrano 612 zł.

2.     Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.

3.     We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

4.     Parafialna Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich zaprasza wszystkich członków i sympatyków na spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek, 8 września o godz. 16.30. Dziękujemy Wspólnocie Rodzin Nazaretańskich za ofiarę  w wysokości 500 zł, na budowę naszego Kościoła.

5.     Koła Żywego Różańca zapraszają osoby pragnące podjąć wspólną modlitwę różańcową różach różańcowych.

6.     W sobotę – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683, ocalając Polskę i Europę przed inwazją islamu.

7.     Dnia 11 września, w piątek o godz. 10.00 w Białymstoku przy pomniku katyńskim przy filharmonii rozpocznie się XV Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, pod hasłem: „Zakończenie wojny – nowe zniewolenie”.

8.     Młodzież klas III Gimnazjum prosimy aby zapisywała się na listę kandydatów do Bierzmowania. Zgłoszenie jest koniecznym warunkiem do Bierzmowania. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się w II niedzielę października.

9.     W zakrystii można nabyć wrześniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

10.Piesza pielgrzymka z krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 12 września 2015 r. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00.

11.Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę 13 września 2015 r. i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 11.00 – Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej na Wzgórzu Krzyży godz. 12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego. Zapraszamy do uczestnictwa. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. 

12.XV. MARSZ ŻYWEJ PAMIĘCI POLSKIEGO SYBIRU pod hasłem: „Zakończenie wojny – nowe zniewolenie” odbędzie się w Białymstoku w piątek 11 września br.  Rozpocznie się on o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Duch Świętego, gdzie o godz. 11:30 Mszę Świętą odprawi Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. Do udziału w Marszu i we Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.