OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (23.08.2015r.)

Informacja z: florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (23.08.2015r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

(23.08.2015r.)

1.     Dziś nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.

2.     Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

3.     Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

4.     W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

5.     W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa.

6.     31 Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 5 września br. o godz. 7.00 sprzed Katedry Białostockiej. W tym roku obchodzimy XXX rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.

7.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy …………. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8.     Decyzją Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego Ks. Cezary Czeladko, wikariusz naszej parafii został mianowany wikariuszem parafii Św. Kazimierza w Białymstoku. Na jego miejsce Ks. Abp mianował Ks. Radosława Garbeckiego. Księdzu Cezaremu składamy serdeczne podziękowanie za pracę w naszej parafii z ministrantami, młodzieżą oazową i scholą oraz życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy w nowej parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia.

28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku.