Światowe Dni Młodzieży w Polsce – nadzieje i perspektywy – konferencja

Informacja z: ktk.uwb.edu.pl – Światowe Dni Młodzieży w Polsce – nadzieje i perspektywy – konferencja

Katedra Teologii Katolickiej wraz z Zespołem ds. Formacji Duchowieństwa Archidiecezji Białostockiej ora Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Białostockiej  zaprosiła katechetów świeckich oraz duchownych na konferencję z okazji organizowanych w Polsce w 2016 r. Światowych Dni Młodzieży.
Prelegenci podzielili się z uczestnikami nadziejami płynącymi z ŚDM oraz tym, w jaki sposób można wykorzystać w dalszych latach zdobyte doświadczenie w pracy z młodzieżą.
Ks. bp Henryk Tomasik w wykładzie przedstawił zarys historyczny Światowych Dni Młodzieży, które są z inicjatywy Jana Pawła II obchodzone każdego roku na poziomie diecezjalnym oraz mniej więcej co dwa lata przybierają zasięg międzynarodowy. Ks. Biskup odwoływał się często do swoich doświadczeń z udziału w ŚDM. Znakami Światowych Dni Młodzieży jest krzyż i ikona. Prelegent zachęcił zebranych do zaangażowania w przyjęcie znaków, które niebawem będą peregrynowały w Archidiecezji Białostockiej. Zwrócił też uwagę, jak wielki  znaczenie ma współpraca duszpasterska kapłanów i otwartość na inicjatywy młodzieży świeckiej.