Aktualności z życia parafi

Informacja z: parafiarozedranka.ns48.pl – Aktualności z życia parafi

Dni adoracji i dziękczynienia

W dniach 13, 14 i 15 sierpnia parafia przeżywała dni adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotę, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony. Mieszkańcy Lebiedzina, Smolanki, Hałego i Starej Rozedranki przygotowali piękne wieńce dożynkowe, które poświęcił profesor naszego Seminarium Duchownego- Ks. Marian Strankowski. /więcej zdjęć w galerii/

Dni adoracji Najświętszego Sakramentu czyli Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

   13 sierpnia – czwartek i 14 sierpnia – piątek:

 godz.9.00, 11.00 i 18.00 Msza św. z homilia

od godz.13.00 do 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

  15 sierpnia – sobota:

 godz.9.00 i 11.00 Msza św. z homilią. Na Mszy św. o godz.11.00  poświęcenie wieńcy dożynkowych

   Porządek Adoracji w dniach 13 i 14 sierpnia

godz.13.00  Stary Szor, Wilcza Jama  i Hałe

godz.14.oo   Gnidzin, Jałówka, Podjałówka i kol. Jałówka

godz.15.00  Lebiedzin, Mićkowa Hać i Polanki

godz.16.00  Smolanka, Nowa Rozedranka

godz.17.00  Stara Rozedranka i Kantorówka

AD MULTOS ANNOS…

W dniu 10 lipca, nasza Parafianka, Pani Maria Komło świętowała swoją 100 rocznicę urodzin.

W sobotę, 11 lipca, z tej racji, w domu Jubilatki została odprawiona dziękczynna Msza św. Czcigodnej Jubilatce życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, a także życzliwości i dobroci od nas wszystkich.

Pamiętamy w modlitwie…

  Zawiązanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca

 W niedzielę, 5 lipca, na Mszy Św. o godz. 11:00 dziękowaliśmy Bogu za Seminarium Odnowy Wiary, a jednocześnie powstała Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, która liczy dwadzieścia kilka osób.

 Obecni na tej uroczystości byli: Ks. Kanonik Jan Grecki, Ks. Kamil Dąbrowski oraz grupa animatorów z parafii Św. Rodziny z Czarnej Białostockiej.

 Po Mszy Św. i modlitwie w kościele na Agapę udaliśmy na plac przed plebanią, gdzie przy ognisku i pieczonych kiełbaskach -trwała dalsza część naszego świętowania.  

Pielgrzymka Różanostocka

 W sobotę, 27 czerwca, jak co roku przez naszą Parafię przechodziła Piesza Pielgrzymka Różanostocka. 

 Parafianie na miarę swych możliwości przygotowali pielgrzymom poczęstunek -napoje, ciasta i bułeczki.

Powitanie Krzyża Światowych Dni Młodzieży

 W sobotę, 27 czerwca o godzinie 20:00 do parafii w Majewie przybył Krzyż i Ikona Matki Bożej. Nasi Parafianie uczestniczyli w powitaniu tychże znaków Światowych Dni Młodzieży, które będą odbywać się w Polsce w przyszłym roku. 

Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSJ.

 W dniu 13 czerwca do naszej Parafii przybyła pielgrzymka autokarowa Straży Honorowej NSJ z parafii Św. Wojciecha z Białegostoku.

 Przybyło około 40 osób pod opieką Ks. Adama Szota. Pielgrzymi nawiedzili naszą świątynie i uczestniczyli we Mszy Św.


Odpust Najświętszego Serca Jezusa 

 Jak co roku Parafia, w dniu 12 czerwca, przeżywała Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Parafianie gromadzili się licznie na Mszach Świętych. Słowo Boże w tym roku głosił Ks. Stanisław Wojtach.


Boże Ciało -2015

  W czwartek 4 czerwca, po Mszy Św. o godz. 10.00 tradycyjnie, wyruszyła procesja eucharystyczna główną ulicą naszej miejscowości. Wzięli w niej udział nasi parafianie i goście, którzy przyjechali do nas Biorąc udział w procesji wyznaliśmy publicznie wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa w Eucharystii.

Seminarium Odnowy Wiary

   W sobotę, 18 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie  Seminarium Odnowy Wiary. Przyszło około 50 osób. Po Mszy św. ks. Kamil Dąbrowski na konferencji poprosił uczestników o zasianie ziarna, które ma symbolizować naszą wiarę. W oparciu o Słowo Boże, mamy dbać i pielęgnować wiarę, która ma wzrastać… i stawać się mocniejsza. Cykl 10 spotkań formacyjnych ma nam w tym pomagać. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 18.00 – zapraszamy…    

  

ŻYCZENIA

Parafianom i odwiedzającym naszą stronę – życzę owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech  spotkanie ze Zmartwychwstałym Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

                                                                                 Ks. Proboszcz.

 Niedziela Palmowa

W niedzielę, 29 marca, zgromadziliśmy się przed Mszą św.  o godz.9.00 na placu przed kościołem. Tu zostały poświęcone nasze palmy. W tym roku piękne i duże palmy przygotowali uczniowie z młodszych  klas naszej szkoły. W procesji wokół kościoła świętowaliśmy pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, rozpoczynając tym samym Wielki Tydzień./więcej zdjęć w galerii/

   

   Triduum Paschalne

   Wielki Czwartek

Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się u nas o godz.18.00. Po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia czyli Ciemnicy. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu ” Sław języku tajemnicę…” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja do godz.22.00.

  Wielki Piątek

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.8.00. Liturgia Męki Pańskiej  o godz.18.00 Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz.22.00. O godz.21.00 – śpiewamy Gorzkie Żale – 3 części.

  W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.Rozpoczęcie nowenny do miłosierdzia Bożego przy Bożym Grobie w czasie adoracji.Taca przeznaczona na Grób Pański w Jerozolimie.

   Wielka Sobota

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.8.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz.10.00, co godzina ,do godz.13.00 włącznie.

   Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz.20.00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami. Za odnowienie obietnic chrztu świętego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Poświęcenie wody chrzcielnej.Adoracja przez całą noc do Rezurekcji. Zachęcam do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

 Rekolekcje Wielkopostne 

  Parafia nasza w dniach 13-15 marca przeżywała Wielkopostne Rekolekcje, którym przewodniczył Ks. Kamil Dąbrowski z Czarnej Białostockiej.

  Rekolekcje- to czas pokuty, przemiany i nawrócenia. Ks. Kamil mówił o potrzebie metanoi, w naszych relacjach do samych siebie, Boga i bliźnich. Księdzu towarzyszyła grupa ze Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca z Czarnej Białostockiej, która dzieliła się świadectwem wiary i Słowem Bożym.

  Po Wielkanocy w parafii naszej odbędzie się Seminarium Odnowy Wiary, które poprowadzi Ks. Kamil wraz ze swoją Wspólnotą./więcej zdjęć w zakładce galeria/