1 grudnia – I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 1 grudnia – I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Adwentu – 01.12.2019r.

 1. Rozpoczynamy ADWENT – czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, a zarazem Nowy rok liturgiczny – którego hasłem są słowa: Eucharystia daje życie Oto wielka tajemnica wiary – to także nowy, kolejny etap naszej osobistej historii zbawienia.
 2. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 6.00. Zapraszamy, dzieci, młodzież i starszych do udziału w roratach. Przychodzimy z lampionami. Dzieci uczęszczające na roraty otrzymają plakat i obrazki do naklejania na ten plakat. W piątek po Mszy św. Roratniej zapraszamy na śniadanie w domu parafialnym.
 3. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się 14 grudnia w sobotę Mszą św. o godz. 18.00 i będą trwały 15, 16, 17 grudnia (3. niedziela adwentu, poniedziałek, wtorek). Rekolekcje poprowadzi O. Tyberiusz Nitkiewicz OFM. Módlmy się w intencji rekolekcji.
 4. 5 grudnia – pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy gościć alumnów Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, którzy przybędą do nas wraz z ks. Bogdanem Skłodowskim – Vice-rektorem naszego Seminarium. Po wieczornym nabożeństwie spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego w domu parafialnym, w którym udział wezmą nasi goście. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek jest również możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w godz. 22:00 – 24:00 w kaplicy domu parafialnego, serdecznie zapraszamy.
 5. 6 grudnia – piątek – Wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Msze św. będą o godz. 6.00, 7.00, 16.30, 18.00. Spowiadamy rano od 6:00, po południu od godz. 16.00. Od godz. 9.00 księża odwiedzą z posługą sakramentalną osoby chore.
 6. 7 grudnia – sobota – Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 połączona z różańcem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koła Żywego Różańca.
 7. W przyszłą niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 8. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin na czas trwania katechez eucharystycznych w środę o godz. 17:30.
 9. Przez wszystkie niedziele adwentu w starej kancelarii przy zakrystii po każdej Mszy św., a w tygodniu także w kancelarii w domu parafialnym będą dostępne opłatki wigilijne. Złożona przy tej okazji ofiara będzie przeznaczona na budowę naszej świątyni.
 10. Świece wigilijne “Caritas” będzie można nabyć przez wszystkie niedziele po każdej Mszy św. przy wyjściu z Kościoła.
 11. Informujemy, że naszej wspólnocie parafialnej działa grupa charytatywna Parafialny Zespół Caritas. Chcemy objąć naszą wspólną troską osoby znajdujące się w trudnych sytuacjach życiowych zamieszkujące teren naszej parafii, a zarazem kształtować w naszej wspólnocie wyobraźnię miłosierdzia. W każdą sobotę w godz. od 10:00 do 12:00 w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) będzie trwał dyżur, podczas którego mogą zgłaszać się osoby potrzebujące pomocy oraz osoby, które chciałby zaoferować swoją pomoc, przekazać konkretne dary materialne czy mogące poświęcić innym to co najcenniejsze, czyli swój czas.
 12. W przyszłą niedzielę przypada dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Możemy tę solidarność wyrazić w konkretny sposób, poprzez złożenie ofiary materialnej do puszek w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. lub poprzez złożenie konkretnych darów materialnych w postaci produktów długoterminowych, słodyczy, środków czystości, które przekażemy do parafii w Mścisławiu na Białorusi.
 13. Stowarzyszenie Rodzina Na Plus rozprowadza kartki pocztowe oraz ozdoby świąteczne wykonane przez parafian.
 14. Tak jak w roku ubiegłym, również w tym, dzięki ofiarności Państwa Lucyny i Zdzisława Sawickich będzie można nabyć choinki za dobrowolną ofiarę. Dochód będzie przeznaczony na budowę Kościoła. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się w jedną z choinek, które będą dostępne na placu przy nowym kościele.
 15. Jest czasopismo „Drogi Miłosierdzia” na grudzień i „Gość Niedzielny” Można nabyć przed kościołem.
 16. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom, którzy przyczynili się do zaprojektowania, wykonania oraz zakupili stroje i sprzęt piłkarski dla naszych ministrantów.
 17. Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Paździor za ofiarowanie nowych obrusów do ołtarza.
 18. Przez następne dwie niedziele, ks. Proboszcz będzie nieobecny. W tym czasie będzie prowadził rekolekcje adwentowe i zbierał ofiary na budowę naszej nowej świątyni. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 19. Dziękuję za ofiary na budowę kościoła. W minionym tygodniu złożyliśmy 310 zł. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na budowę nowej świątyni.

Grafik 01. 12. 2019 r. – I NIEDZIELA ADWENTU

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

7:00

Ks. Tomasz

ks. Daniel, Ks. Piotr

9:00

Ks. Piotr, Ks. Henryk

ks. Tomasz, ks. Daniel

10:30

Ks. Adrian

Ks. Tomasz, ks. Piotr, ks. Daniel

12:00

Ks. Daniel

Ks. Tomasz, ks. Stanisław, ks. Adrian

14:00

Ks. Paweł

ks. Adrian, ks. Stanisław, Ks. Henryk

18:00

Ks. Stanisław

Ks. Adrian, ks. Henryk, ks. Paweł

19:30

Ks. Paweł

Ks. Adrian, ks. Stanisław, ks. Henryk


Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik