XIV Niedziela Zwykła

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – XIV Niedziela Zwykła

8.07. 2018 r.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które dzisiaj złożyliście na tacę na nasze parafialne remonty.

W tym tygodniu wspominamy:

• 11 lipca – święto św. Benedykta Opata, Patrona Europy.
  • 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kuwejtu, Biskupa i Męczennika.
  • 13 lipca – Dzień Fatimski. Od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec Fatimski. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na to Nabożeństwo.
  • 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła.

32. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2018 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystokod 23 do 29 lipca br., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook.

W dniach 16 -25 sierpnia 2018 r. organizowana jest XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. W tym roku przebiegać ona będzie pod hasłem: „Mocni w Duchu”. Pielgrzymka wyruszy 16 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 5:30 z Białostockiej Katedry. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 16 lipca do 3 sierpnia w parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-19.00. Wymagany jest paszport. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.

Caritas Archidiecezji Białostockiej prowadzi Środowiskowy Dom Pomocy im. bł. Michała Sopoćki. Jest to dzienna placówka wsparcia dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną lub chorych psychicznie nie wymagających leczenia szpitalnego bądź opieki stacjonarnej. Na dzień dzisiejszy są wolne miejsca, ponadto zawsze jest możliwość wpisania się na listę oczekujących. Środowiskowy Dom Pomocy mieści się przy ul. Pogodnej 63 (parafia NMP Matki Kościoła) i czynny jest w godz. 7.30-15.30. Kontakt telefoniczny: Krzysztof Urbańczyk 728 594 189.

Rowerowa pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę po raz siódmy wyruszy w dniach od 3010 sierpnia. Uczestnikiem może być każdy, kto ukończył 12 lat. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie sprawnego technicznie roweru i zarejestrowanie się na stronie internetowej rowerymka.pl., gdzie są podane szczegółowe informacje.