XI Niedziela Zwykła

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – XI Niedziela Zwykła

17. 06. 2018 r.

W poniedziałek o godz.18.00 będzie odprawiona Msza św. z okazji 32 rocznicy święceń kapłańskich naszego Ks. Proboszcza Ryszarda Puciłowskiego. Polecajmy Dostojnego Jubilata naszej pamięci modlitewnej.

21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.

W piątek, 23 czerwca, zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 49 o godz. 8.00 rano, a dla Szkoły Prywatnej o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców, aby podziękować Bogu za miniony rok szkolny i polecić opiece Matki Najświętszej wakacyjny odpoczynek. W ciągu tygodnia jest możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Również 23 czerwca – Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 wszystkich ojców, aby modlić się w ich intencjach.

W dniach 22-24 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 38. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
Białostockie grupy wyruszają 22 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie.
Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 24 czerwca, uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.
Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Nasza parafia będzie pielgrzymować w grupie Szafirowa (kierownik grupy – ks. Paweł Kamiński) parafia odpowiedzialna: św. Jadwigi Królowej (ul. Słonecznikowa 8) parafie wchodzące w skład grupy: bł. Bolesławy Lament, NMP z Guadalupe, Przemienienia Pańskiego, św. Andrzeja Boboli, św. Rafała Kalinowskiego.

32. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2018 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: – Białystokod 23 do 29 lipca br., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2.

Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.