Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Informacja pobrana z bialystok.oaza.pl/dk – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

cemetery-28212792 listopada nasze myśli kierujemy, ku wszystkim tym, którzy znajdują się w „poczekalni do nieba”, czyli w czyśccu.

Święta Faustyna Kowalska zapisała w swoim Dzienniczku: ”Ujrzałam Anioła Stróża, który kazał mi pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy przyjść im z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały mnie„.

Jako wspólnota Kościoła możemy przyjść z pomocą duszom czyśćcowym zanosząc w tym dniu w ich intencji prośby przed tron Boży, tym samym skracając im cierpienie. Każda modlitwa, odpust ofiarowany w intencji naszych zmarłych to najlepszy prezent jaki możemy im ofiarować. Poprzez to doroczne wspomnienie jesteśmy wezwani do tego, by pamiętać o naszych bliskich zmarłych nie tylko od święta, ale codziennie, wszak z pewnością mamy wobec nich dług wdzięczności.

ks. Wojciech Kapica