V Niedziela Zwykła – 10.02.2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – V Niedziela Zwykła – 10.02.2019 r.

11 lutego  w poniedziałek – Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Msza św. dla chorych w naszej parafii będzie odprawiona o godz. 9.00. Prosimy, aby rodziny, wolontariusze, sąsiedzi zaopiekowali się chorymi i przywieźli do kościoła. Będzie możliwość wyspowiadania się i przyjęcia sakramentu chorych.

14 lutego – święto Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy

W minionym tygodniu  zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. W tym czasie odwiedziliśmy 1563 rodzin ( 4159 osób). Kolęda dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie, odbywała się ona z wielką godnością i w należycie przygotowanym mieszkaniu. W każdym z nich razem ze zgromadzonymi domownikami zanosiliśmy modlitwę do Boga o potrzebne łaski dla członków rodziny. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną życzliwość, otwartość, podzielenie się cierpieniami i radością, za wspólną modlitwę, za troskę o świątynię, za miłe spostrzeżenia, zainteresowanie się planami inwestycjami, za pochwały płynące w kierunku naszej parafii i   naszych kapłanów,  za wszelkie złożone ofiary na potrzeby kościoła, które co roku są wyższe. W sumie zebraliśmy 145 360 zł., złożone ofiary podczas wizyty kolędowej, będą w całości wykorzystane na prace remontowe w naszym kościele i wokół świątyni. Dziękujemy również za ofiary kolędowe dla księży.

Wszystkich naszych kochanych parafian zawierzamy wstawiennictwu Wszystkich Świętych.

Już od poniedziałku Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00. Kancelaria    czynna będzie   w godz.: 8.00 -9.30 i    17.00- 17.45.

Od poniedziałku wznawiamy Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni od godz. 17 do 21. Zapraszamy aby nawiedzić Pana Jezusa w tym czasie.

Spotkanie Oazowe w piątek po Mszy św. o 18, w ramach którego będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci.

W następną III niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.

W dzisiejszą niedziele o godz. 17.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W następną niedzielę zapraszamy na spotkanie przed 1 Komunią św. po Mszy św. o godz. 11.30

20.02. po Mszy św. o godz. 18 rozpoczną się REO – Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św. Potrwają 7 tygodni. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie z Bogiem i przygotowanie do Wielkanocy.

W tym roku w naszej parafii odbędą się następujące pielgrzymki : 1). Bratysława – Budapeszt- Wiedeń dniach 12-17 lipca ( autokarowa) – koszt 1290 zł. 2). Wilno w dniach 31 sierpnia -1 września , koszt 250 zł ………..

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się i wspólnego pielgrzymowania.