Rozpoczęły się Msze św. roratnie

Informacja pobrana z mbcz.archidiecezja.net – Rozpoczęły się Msze św. roratnie

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tabela i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i w budynkuAdwent to czas oczekiwania na narodziny Chrystusa, jak również na paruzję, czyli powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Zgodnie ze zwyczajem w świątyni umieszczony jest wieniec adwentowy wraz z czterema świecami  w poszczególne niedziele adwentu. W centrum umieszczona jest także świeca, symbolizująca Maryję, którą zapala się podczas Mszy św. roratnich. msze takie w naszej parafii odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 6.30. Na Mszę zaproszeni są wierni, którzy przynoszą lampiony, (szczególnie zapraszamy dzieci), by razem z Maryją wspólnie oczekiwać przyjścia Pana. zdjęcia z 6 grudnia ze mszy św. roratniej i z wizyty św. Mikołaja na stronie facebookowej.