OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (12.11.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (12.11.2017r.)

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

(12.11.2017r.)

1.     Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane, albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na Kościół Prześladowany.

2.     16 listopada, w czwartek, Uroczystość NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, głównej patronki naszej Archidiecezji.

3.     W przyszłą niedzielę, we Mszy Świętej o godz. 10.30 będą brali udział uczniowie klas III SP. Na zakończenie Mszy Św. będą poświęcone modlitewniki.

4.     Taca tego dnia będzie przeznaczona na budowę naszego Kościoła.

5.     Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów oraz wszystkich członków kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, 16 listopada br. o godz. 16.00 w Kinie Ton w Białymstoku. Po spotkaniu, o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa w katedrze, a o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Jana Romeo Pawłowskiego z Watykanu.

6.     W tym tygodniu patronujĄ nam:

·        13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze;

·        17 XI – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica;

·        18 XI – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica;