OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (1.04.2018r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (1.04.2018r.)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

(1.04.2018r.)

1.     Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2.     Msze Święte dzisiaj o godz. 6.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

3.     Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.     W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5.       W przyszłą niedzielę, która jest Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na Caritas archidiecezjalną. Tego dnia we Mszy Świętej o godz. 12.00 będą uczestniczyli kandydaci do Bierzmowania. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego kościoła do przeżywania Świąt Wielkanocnych. Za sprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny udział w liturgii minionych dni. Bóg zapłać.