Ogłoszenia Duszpasterskie 20171022

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20171022

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

29 niedziela zwykła. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary na tacę na misje. Gościmy misjonarzy Oblatów NMP z Kodnia: Ojca Franciszka i alumna Patryka z oblackiego seminarium duchownego.

Otrzymaliśmy w piątek (20.10) dyplom wdzięczności za ofiarę 1977,55 zł na pojazdy mechaniczne dla misjonarzy, która złożyliśmy w dzień św. Krzysztofa, Patrona kierowców (25.07).

Dzisiaj Msza św. koncelebrowana o godz. 12.30 w intencji KŻR pw. św. Jana Pawła II oraz w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja z racji 10. rocznicy jego powstania i działalności w naszej parafii. Modlimy się też za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. spotkanie przy kawie i herbacie w dolnym kościele. Zapraszamy.

Dzisiaj przed naszym kościołem VII Dzień Tradycji Rzeczypospolitej w 380 rocznice bitwy z Kozakami pod Kumejkami (1637). Po Mszy św. o godz. 12.30 widowisko historyczno-edukacyjne: Salwa i wystrzał armatni, prezentacja XVII w. wojska Rzeczypospolitej, gawęda i parada husarii, pokaz sprawności łuczników konnych, pokaz konny, musztra piechoty, pokazy husarskie, pokaz szermierki polską szablą bojową, pokaz jeździecki pocztu Dam Husarskich. Zapraszamy.

We wtorek (24.10) przypada święto naszej Szkoły Podstawowej nr 45 im. św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. w naszym kościele we wtorek o godz. 11.00. Zapraszamy uczniów (dzieci i młodzież), nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców.

Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (28.10). Jest to dzień imienin J.E. Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Pamiętajmy w modlitwie o Najdostojniejszym Solenizancie.

W następną niedzielę uroczystość rocznicy poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła. Zbiórka ofiar na tacę na nasze Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.

Zapisujemy na wypominki, czyli modlitwy za naszych zmarłych, które będą odbywały się w naszym kościele w listopadzie od piątku (3.11), codziennie o godz. 17.15.

Młodzież z KSM rozprowadza znicze. Dochód na duszpasterstwo młodzieży.

Mamy nasz nowy, piękny kalendarz parafialny na rok 2018. Opracował go Ks. Adam Dawidowicz. Bardzo mu dziękuję. Będziemy nasz kalendarz rozprowadzać od najbliższego poniedziałku.

Potrzebna jest opiekunka do l,5.rocznego dziecka na stałe lub jako pomoc dochodząca. Jest to nasza parafia, Aleja Jana Pawła II (nowe bloki). Telefon: 508 636 523.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)