Koncert Chórów Morza Bałtyckiego

Informacja pobrana z kazimierz.archibial.pl – Koncert Chórów Morza Bałtyckiego

kazimierz 30 kwietnia 2017 r. o godz. 19.00 w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku (kościół dolny ul. Św. Kazimierza 2) odbędzie się wyjątkowy koncert – jedyny w Polsce! KONCERT CHÓRÓW MORZA BAŁTYCKIEGO w ramach międzynarodowej trasy: Wilno – Mariampol – Białystok – Ryga – Sankt Petersburg. Przed białostocką publicznością zaprezentują się następujące zespoły: – CHÓR PRO MUSICA (Litwa) dyrygent Rasa Gelgotiene, – CHÓR „INTIS” LEPAJSKIEGO CENTRUM KULTURY I SZTUKI (Łotwa) dyrygent Ilze Valce, – CHÓR „LAUDA” (Rosja) dyrygent Marina Kirejeva, – CHÓR POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ (Polska) dyrygent Wioletta Miłkowska. W programie koncertu chóry zaprezentują utwory Pawła Łukaszewskiego, Vytautasa Miškinisa, Pēterisa Vasksa i Sergiusza Rachmaninowa. Wymienione zespoły są laureatami wielu międzynarodowych festiwali i konkursów.