IV Niedziela Zwykła 31.01.2016

Informacja pobrana z parafiakleosin.pl – IV Niedziela Zwykła 31.01.2016

Cytat tygodnia:
Kto porzuca wszystko dla miłości Boga, wie, że zostawił niewiele w porównaniu z tym, co znalazł; ponieważ znajduje w Bogu tyle dóbr, że uważa całą resztę za nicość. Pozostawił rodziców i znajduje Pana; pozostawił dzieci, a znajduje wiele dzieci duchowych; pozostawił dobra materialne, a znajduje dobra duchowe; pozostawił ludzi, a znajduje anioły. [św. Albert Wielki]

IV Niedziela Zwykła
31 styczeń 2016

We wtorek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, „Matki Boskiej Gromnicznej”. Msze święte jak w zwykły dzień, o 7 rano i 18:00  Na mszy wieczornej poświęcenie świec dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej. Na każdej mszy poświęcenie gromnic. To także Światowy Dzień  Życia Konsekrowanego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

W środę, 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.
W czasie mszy błogosławieństwo św. Błażeja.