9 grudnia – 2. Niedziela Adwentu – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 9 grudnia – 2. Niedziela Adwentu – ogłoszenia

1. Dzisiaj jest 2 NIEDZIELA ADWENTU.
  2. W następną niedzielę błogosławienie matek oczekujących potomstwa – na wszystkich Mszach św.
  3. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w najbliższą sobotę 15 grudnia o godz. 18.00 Msza św. i powitanie i będą 16, 17, 18 grudnia (3. niedziela adwentu, poniedziałek, wtorek). Módlmy się w intencji rekolekcji. Plan rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej naszej parafii i dzisiaj rozdawany przed kościołem.
  4. Roraty są odprawiane od poniedziałku o godz. 6.00. Zapraszamy, dzieci, młodzież i starszych do udziału w roratach. Na roraty przychodzimy z lampionami.
  5. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
  6. 15 grudnia – sobota o godz. 18.00 – Msza św. za śp. Ks. Prałata Stefana Girstuna.
  7. Świece Caritas na stół wigilijny można nabyć w przedsionku kościoła. Ofiary ze świec przeznaczone są dzieciom z ubogich rodzin.
  8. Opłatki poświęcone na stół wigilijny można nabyć w starej kancelarii przy zakrystii, a także w kancelarii na plebanii. Ofiary z opłatków przeznaczone są na budowę kościoła.
  9. Stowarzyszenie Rodzina Na Plus rozprowadza pocztówki i ozdoby świąteczne wykonane przez parafian.
  10. W przedsionku kościoła można nabyć sianko na stół wigilijny, które zgodnie z naszą polską tradycją położymy pod obrus podczas wieczerzy wigilijnej. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby dzieci i młodzieży naszej parafii.
  11. Jest czasopismo „Drogi Miłosierdzia” na grudzień i „Gość Niedzielny”. Można nabyć przed kościołem.
  12. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła składane w tygodniu w kancelarii i na konto oraz za dzisiejsze ofiary złożone na tacę. Dziękujemy za makulaturę i nakrętki. Cały czas trwają prace na kościele. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek – na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  13. W tegorocznym adwencie nasza parafia dołączyła do akcji Paczuszka Dla Maluszka. Zbieramy pieluszki, oliwki, pudry, kremy, szampony, chusteczki dla dzieci uratowanych od aborcji.
  14. Więcej szczegółów jest dostępnych na bombkach zawieszonych na choince, stojącej w kaplicy św. Joanny. Zachęcamy do wzięcia ich ze sobą do domu. Organizatorem akcji jest Fundacja Serce w Sercu oraz Fundacja Małych Stópek.