4 Niedziela Adwentu 24.12.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – 4 Niedziela Adwentu 24.12.2017

Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty, na pokrycie kosztów malowania kościoła. Taca wyniosła 6751  zł. Również dziękujemy  za wszelkie indywidualne ofiary.

Dzisiaj, 24 grudnia, będziemy przeżywać Wieczerzę Wigilijną.  Wigilia ma charakter religijny, połączona modlitwą, czytaniem Pisma Świętego i śpiewaniem kolęd. W  wieczór wigilijny zgodnie z naszą polską tradycją zachowujemy wstrzemięźliwość od alkoholu oraz pokarmów mięsnych.

Msze św. w dniu dzisiejszym będą odprawione o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 13.00. Nie ma Mszy św. o 18. Dzisiaj  swoje imieniny obchodzi ks. Adam. Pamiętajmy w modlitwach i życzeniach o dostojnym solenizancie.

Pasterka dla dzieci i osób starszych o godz. 22.00, już od godz. 21.40 zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd.  Główna  Msza św. o godz. 24.00. Od godz. 23.40 wspólne śpiewanie kolęd. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

W I dzień Świąt  Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.30, 11.30. Tego dnia  nie będzie Mszy św. o godz. 7.30,13.00 i 18.00.

W II Dzień Świąt Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.30, 11.30, 13.00 i 18.00.W tym dniu taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej.

Tradycyjnie zapraszamy na trzeci dzień Świąt do wspólnej modlitwy za zmarłych we Mszy św. o godz. 9.30.

W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki i  świece Caritas na stół wigilijny

Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki serdecznie zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2018 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 11.45 na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Po  zakończeniu Orszaku będzie możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w Katedrze o godz. 14.00.

Wizytę duszpasterską Rodzin naszej parafii  zwana kolędą rozpoczynamy  w poniedziałek 2 stycznia 2017 r.

Rozkład  całej kolędy zostanie  wywieszony w czasie świąt   w przedsionku kościoła a także umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. W ogłoszeniach parafialnych będziemy zawsze podawać kolędę na najbliższy tydzień.

Tradycją lat ubiegłych ofiary złożone w czasie kolędy  będą przeznaczone na prace remontowe w kościele, w tym roku  w kwocie 100 zł od rodziny, ale  każda mniejsza lub większa ofiara będzie przyjęta z wdzięcznością.

Nowych mieszkańców naszej parafii, również tych którzy już jakiś czas mieszkają, ale tego nie zrobili prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.