29 Niedziela Zwykła – 22. 10. 2017 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – 29 Niedziela Zwykła – 22. 10. 2017 r.

Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty, malowanie kościoła. . Taca wyniosła       7418  zł. Również dziękujemy  za wszelkie indywidualne ofiary.

28 października – Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W tym dniu obchodzi swoje imieniny  Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. 28 października 2017 roku (sobota) w Katedrze pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta z okazji imienin Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Do udziału we  Mszy Świętej koncelebrowanej, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup,  zaproszeni są kapłani i wierni. Zachęcamy wiernych do udziału w tej uroczystości oraz do modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.

W najbliższą niedzielę, 29 października, w kościołach poświęconych (konsekrowanych} Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła.

Różaniec wspominkowy będzie odmawiany w naszym kościele  od 2  listopada  do 5  o godz. 17.00.

W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki.  Na stoliku za ławkami zostały wyłożone kartki  do wypełnienia, które należy przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia .

Pierwszego i drugiego  listopada na  cmentarzu do puszek zbierane będą ofiary na utrzymanie i prace na naszym cmentarzu , o zaangażowanie i pomoc w zbiórce prosimy wspólnoty parafialne( KŻR i Odnowę w Duchu św.,  RRN i Domowy Kościół)

Administracja cmentarza przypomina o konieczności odnowienia  po upływie 20 – lat miejsca na cmentarzu .

Przed kościołem do nabycia  jest  kalendarz na 2018 r., ze zdjęciami ż życia naszej parafii. Zapraszamy, ofiara dobrowolna przeznaczona jest na malowanie naszej świątyni.

W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych uczestniczących na mszy św. i przystępujących do komunii św. Do naszego kościoła przychodzi 2059 osób tj. 49,02 % parafian ( 736 mężczyzn i 1323 kobiet), do komunii św. przystępuje 754 osób( 203 mężczyzn i 551 kobiet )

W przeszłą niedzielę  po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie  się spotkanie przed 1 Komunią św.

8 listopada we środę rozpoczynamy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym REO, zapraszamy  wszystkich.