Żyj bosko z ekotroską

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – Żyj bosko z ekotroską

Żyj Bosko

Parafialny Zespół Caritas rozpoczął lokalną inicjatywę „Żyj bosko z ekotroską” w ramach projektu „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”, realizowany przez Caritas Polska.

CARITAS LAUDATOSI logo 2

Promując encyklikę Papieża Franciszka Laudato si’ oraz ucząc się troski o wspólny dom, jakim jest planeta Ziemia, będziemy kształtować wrażliwość na ekologię integralną członków wspólnoty parafialnej.

Naszym pragnieniem jest, aby jak największa ilość osób podejmowała świadome działania ekologiczne. Troska o planetę Ziemia zaczyna się od troski o własny dom. Uzdrawianie środowiska od uzdrawiania własnego życia. Stworzyliśmy możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, przeanalizowania dotychczasowego stylu życia, nauczenia się wdrażania dobrych nawyków konsumpcyjnych i podejmowania właściwych wyborów.

Co zaplanowaliśmy?

WARSZTATY EKOLOGICZNE – dla wszystkich pragnących zdobyć wiedzę ekologiczną.

Warsztaty są bezpłatne.

Planowany termin: I – III 2021. Szczegółowe terminy wkrótce.

Zapisy: kancelaria@krolowarodzin.pl