Zmarła Katechetka Hanna Lenczowska

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Zmarła Katechetka Hanna Lenczowska

Dnia 29 lutego 2020 odeszła od nas w wieku 86 lat Pani Hanna Lenczowska. Do diecezji przyszła w odpowiedzi na zaproszenie Ks. Adama Sawickiego, późniejszego biskupa białostockiego, w latach 60-tych ubiegłego wieku. Legitymowała się wówczas solidnym wykształceniem teologicznym i pedagogicznym uzyskanym w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej we Wrocławiu, założonym przez ks. dra Józefa Wojtukiewicza.
Ponad 20 lat oddawała się z pasją katechezie parafialnej w parafii św. Rocha i św. Wojciecha, jak również promowała katechezę rodzinną i przedszkolną w archidiecezji.
Wystawienie ciała 6 marca 2020 od godz. 10.00 w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej 9 w Białymstoku. Msza święta odprawiona zostanie w kaplicy DPS-u dnia 6 marca 2020 o godz. 14.00. Pochowanie urny nastąpi na cmentarzu Bystra na Śląsku.
Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.