Zjazd Katechetyczny 2020 na kanale YouTube

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Zjazd Katechetyczny 2020 na kanale YouTube

Informujemy, że z racji na stan pandemii oraz obowiązujące zalecenia sanitarno-epidemiologiczne tegoroczny Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny odbędzie się wyłącznie w Internecie, na kanale YouTube Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do oglądania w sobotę 29 sierpnia 2020. Rozpoczęcie o godz. 10.30.
Link: https://www.youtube.com/user/ArchiBial.
Temat tegorocznego ADK brzmi: Towarzyszenie osobom niepełnosprawnym na drodze wiary w rodzinie, parafii i szkole. Wystąpią: Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki, Jolanta Broda, ks. Jerzy Sęczek, ks. Paweł Zalewski. Tematy:
-mgr Jolanta Broda: Uczeń niepełnosprawny w systemie edukacji;
-ks. mgr lic. Jerzy Sęczek: Wychowanie religijne osób z niepełnosprawnościami;
-ks. mgr Paweł Piotr Zalewski: Przygotowanie osób niepełnosprawnych do sakramentów pojednania i pokuty, Komunii Świętej, bierzmowania.
Mszę świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego odprawi Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, w środę 2 września 2020 roku o godz. 9.30 w Bazylice pw. św. Rocha w Białymstoku.