Zapraszenie na seminarium o Borysie von Zinserlingu

Informacja pobrana z sw.teresa.bialowieza.pl – Zapraszenie na seminarium o Borysie von Zinserlingu

Serdecznie zapraszamy na seminarium o Borysie von Zinserlingu i projekcie białowieskiego kościoła pw św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Seminarium odbędzie się 25 kwietnia 2017 roku, o godz. 17.00 w auli Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego →

Borys von Zinserling – potomek szwajcarskiej rodziny od pokoleń żyjącej w Rosji, absolwent wydziałów malarstwa i architektury petersburskich uczelni, po rewolucji bolszewickiej emigrant do odrodzonej Polski, gdzie tworzy niezwykłe projekty w zakresie architektury i scenografii, a po wojnie poświęca się odbudowie warszawskich pałaców.

Jak to się stało, że Borys von Zinserling − jeden z największych polskich architektów 1. połowy XX wieku − zaprojektował kościół w Białowieży? Jaki jest styl białowieskiego kościoła i jakie idee niesie jego forma artystyczna?

Podczas seminarium pokazany zostanie oryginalny projekt kościoła odnaleziony w Archiwum Akt Nowych w Warszawie.