XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 listopada 2020r. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 listopada 2020r. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Intencja dla KŻR – za zmarłych. W związku z epidemią proszę o nie spotykanie się w grupach na wymianę tajemnic różańcowych.
2. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele 8.00, 10.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. Taca na AWSD w Białymstoku. Klerycy proszą o zakup kalendarza na 2021rok w cenie 10zł.
3. W poniedziałek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.
4. „Wypominki” za zmarłych 2 do 5 listopada o godz. 17.00.
5. Msze św. za zmarłych polecanych w „wypominkach” odprawione będą 1 listopada o godz. 8.00 i 2 listopada o godz. 8.00 i 18.00.
6. Zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej można zyskać odpust zupełny za zmarłych przez cały miesiąc listopad.
7. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby parafii.
8. Do odwołania zawieszamy spotkania formacyjne przed pierwszą Komunią św. i bierzmowaniem.
9. Pierwszy czwartek pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz spowiedź sakramentalna od godz. 17.30.
10. W sobotę 7 listopada rozpoczyna się Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. W związku z sytuacją pandemii nowenna odbywać się będzie wyjątkowo w parafiach. Zapraszamy do udziału fizycznie bądź online.
11. Ukazał się listopadowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Jednym z jego tematów jest obecność Świętych w naszym życiu. Zachęcamy też do tekstów artykułów poświęconych obrazowi Matki Bożej Miłosierdzia z białostockiej katedry, z okazji nowenny i uroczystości Matki Bożej Ostrobramskiej. Wszystkim Czytelnikom polecamy ten numer „Dróg Miłosierdzia” z przekonaniem, że będzie cenną lekturą na cały miesiąc.
12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mieczysław Skrodzki. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.