XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r.

XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na prace w naszym kościele. Taca wyniosła 4 127 zł.  Również dziękujemy  za wszelkie indywidualne ofiary.
  • W najbliższą środę, 28.10. będziemy obchodzi Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin Jego Ekscelencji księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Powierzajmy Panu Bogu w naszych modlitwach Dostojnego Solenizanta.
  • 31 października o godz. 18.00  w naszej parafii odbędzie się wieczór ze świętymi.
  • W niedzielę 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli do chwały nieba, równocześnie w naszym kościele rozpoczynamy odpust parafialny. W tym czasie przez trzy dni gościć będziemy  ks. dr Ireneusza Korzińskiego,  który wygłosi do nas słowo Boże.
  • 1 i 2 listopada porządek Mszy św. jest następujący: 7.30, 9.30, 11.30, 13.00,  o 15.00 nieszpory żałobne  i procesja na cmentarzu  zakończona Mszą św. składkowa, oraz wieczorna Msza św. o godz. 18.00.  Po procesji  na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia pomników.
  • We wtorek  3 listopada  Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 9.30 (za zmarłych na cmentarzu) i 18.00.
  • W związku z  tym, że znajdujemy się w szczególnej sytuacji pandemii apelujemy o nawiedzanie grobów swoich bliskich w dniach poprzedzających tę uroczystość i dni po niej następujące.
  • Różaniec wspominkowy będzie odmawiany w kościele od 2 do 5 listopada o godz. 17.00. Odbędzie również transmisja tych nabożeństw przez parafialny kanał YouTube.
  • W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki. Na stoliku za ławkami zostały wyłożone kartki  do wypełnienia, które należy przynosić do zakrystii lub administracji cmentarza i kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
  • W sobotę 31 października i 1 listopada  w niedzielę na  cmentarzu będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie i prace na naszym cmentarzu (w tym roku zbieramy na figurę św. Rocha , która zostanie postawiona przy wejściu na  cmentarz), o zaangażowanie i pomoc w zbiórce prosimy wspólnoty parafialne (KŻR i Odnowę w Duchu św., RRN i Domowy Kościół).
  • W środę 28 października jak co miesiąc  zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 . Po Mszy św.   błogosławieństwo relikwiami św. Charbela, modlitwa o uzdrowienie. Jest to Msza św.  składkowa , zachęcamy do zapisywania intencji .
  • Za tydzień ofiary zbierane  na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.  W naszej parafii Sakrament Bierzmowania będzie udzielony w  dwóch grupach: sobotę, 7 listopada na Mszy św. o godz. 16.00 oraz w niedzielę 8 listopada na Mszy św.  o godz. 13.00. Spotkanie organizacyjne będzie we czwartek 29.11.,  po Mszy św. o godz. 18.00.

Artykuł XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r. pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.