XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 października 2020r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 października 2020r.

1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Intencja dla KŻR – Modlitwa prośby o ustanie epidemii koronawirusa.
2/ Uczniów klas VII, którzy wyrażają wolę przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne, dziś po Mszy św. o godz. 11.30
3/ Dziękuję paniom z KŻR pw. św. Małgorzaty za sprzątnięcie kościoła
4/ Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do soboty włącznie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00.
5/ Zapraszam na Mszę św. w intencji młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, jutro (5paźdzernika) o godz. 18.00
6/ Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na zakup oleju opałowego do kościoła, a przed kościołem do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia
7/ Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku zaprasza do uczestnictwa w tegorocznych Dniach Kultury Chrześcijańskiej odbywających się w październiku pt. pod hasłem „Epidemia nadziei”. Program dostępny jest na plakatach i stronach internetowych KIK-u i Archidiecezji. Spotkania będą również dostępne Online na kanale Youtube Archidiecezji Białostockiej.
8/ Ukazał się październikowy numer „Dróg Miłosierdzia”, który w znacznej części poświęcony jest modlitwie różańcowej. Autorzy artykułów zachęcają, by nosić ze sobą różaniec i odmawiać go przy każdej okazji. Polecamy wywiad z Księdzem Kustoszem Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce na temat aktualnych wydarzeń w Sanktuarium i planów na przyszłość. W cyklu „Warto wiedzieć” przedstawiony jest artykuł pt. „O Komunii Świętej na rękę”.
9/ W dniach 1-15 października mieszkańcy Białegostoku mogą zagłosować na wybrane projekty, które będą następnie wykonywane w Budżecie Obywatelskim 2021. Jednym z takich projektów o numerze M35 jest Pomnik Ojca Niepodległości – Romana Dmowskiego. Niewątpliwie zasłużył na upamiętnienie w kraju, który odzyskał dzięki jego działaniom niepodległość. Był on również blisko związany z naszymi regionami, zmarł w Drozdowie w okolicy Łomży. Głosować na Budżet Obywatelski można za pomocą strony internetowej, a Pomnik Dmowskiego wesprzesz wpisując w tabelę nr identyfikacyjny M35. Pod kościołem będą rozdawane ulotki, a wolontariusz inicjatywy chętnie przedstawi postać Dmowskiego i poinstruuje jak zagłosować. Za każdy głos – serdeczne Bóg zapłać.”