XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2019 r.

XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2019 r.

– Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na budowę dzwonnicy . Taca wyniosła 7121 zł. Również dziękujemy za wszelkie indywidualne ofiary.
W tym tygodniu wspominamy:
– 23 września św. O. Pio, prezbitera
– 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Prezbitera.
– 28 września w Białymstoku obchodzimy święto bł. Michała Sopoćki, Patrona Miasta Białegostoku. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU będzie sprawowana o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Z tej okazji też, w przeddzień czyli w piątek , 27 września, odbędzie się procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Procesja rozpocznie się o godz. 19.00.
– 28 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, jak co miesiąc błogosławieństwo relikwiami św. Charbela, modlitwa o uzdrowienie i ucałowanie relikwii. Od nowego roku 2020 Msza św. 28 każdego miesiąca będzie Mszą św. składkowa we wszystkich intencjach , które już od dziś można zapisywać.
– W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 wprowadzenie relikwii św. Rity z Cascii do naszego kościoła , ucałowanie relikwii i po Mszy św. w salce pod kościołem film o świętej Ricie .
– Msza św. z udziałem mieszkańców Syrii, którzy otrzymują pomoc w ramach programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie” będzie sprawowana w poniedziałek, 23 września 2019 roku, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. będzie przewodniczyć Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Tego samego dnia o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie i konferencja prasowa z udziałem gości z Syrii w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym w Białymstoku, przy ul. Kościelnej 1A. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. jak i konferencji. Szczególne
zaproszenie kierujemy do tych osób, które uczestnicząc w programie „Rodzina Rodzinie” wspierają ofiary wojny w Syrii.
– Przypominamy, że w sobotę 5 października jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku . Koszt pielgrzymki 20 zł. Zapisy kancelarii , zakrystii u ks. Adama i u Pani Ani z KŻR.
– Bóg zapłać tym wszystkich, którzy pomogli w dniu 18 września w zorganizowaniu jesiennej zabawy grzybobrania i pieczenia ziemniaka dla ponad 200 dzieci niepełnosprawnych.
– Dziś o godz. 10.45 spotkanie w dolnym kościele przed I Komunią św., a po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie biblijne w salce przy plebanii.
– Przypominamy, że do końca września trwają zapisy młodzieży klas 7 i 8 przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w niedzielę 6.10.2019 r. po Mszy św. o godz. 13.00.