XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 września 2019r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 września 2019r.

1/ Dziękuję ks. Adamowi i całej grupie pątników za podjęty w dniu wczorajszym trud pielgrzymowania do Sanktuarium MB Pocieszenia w Krypnie.
2/ Bóg zapłać KŻR pw. św. Małgorzaty za sprzątnięcie kościoła.
3/ Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę oraz w minionym tygodniu na potrzeby naszej parafii.
4/ Dziś ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.
5/ Spotkanie Ruchu Światło – Życie (Oazy) w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
6/ Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – 14 września. W związku z modlitewnym wydarzeniem „Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się tego dnia na podwłocławskim lotnisku w Kruszynie, zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 przy krzyżu u zbiegu ulic św. Krzysztofa i ul. Zawady. Proszę również wszystkich ludzi chorych i cierpiących, aby tego dnia łączyli się w modlitwie i swoje cierpienie ofiarowali w intencjach Kościoła, Ojczyzny i rodziny.
7/ Spotkanie integracyjne mieszkańców naszej parafii w sobotę 14 września pa Mszy św. o godz. 18.00. W programie ognisko i zabawa przy akordeonie. /Prosimy zabrać własny tzw. koszyczek/.
8/ Uroczyste świętowanie rocznicy ślubu i odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw Archidiecezji Białostockiej będzie miało miejsce 14 września 2019 roku /sobota/ o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.
9/ Komitet Budowy Pomnika Dzieci Nienarodzonych łącząc się w bólu z rodzinami Dzieci Zmarłych przed Narodzeniem oraz realizując chrześcijański uczynek miłosierdzia względem ciała nieprzerwanie od 2009 roku organizuje Pogrzeby Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem. Wspólną modlitwą pragniemy ogarnąć rodziców i wszystkich, którzy cierpią z powodu przedwczesnej śmierci dzieci. Modlimy się także, by wszystkim takim dzieciom zostało przyznane prawo do godnego pogrzebu. Najbliższy pogrzeb odbędzie się w piątek 13 września 2019 roku. Msza Św. Pogrzebowa zostanie odprawiona w Białymstoku w Kościele Św. Jana Chrzciciela o godz. 15.00,po czym nastąpi złożenie ciał do grobu na cmentarzu parafialnym w Dojlidach. Zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy wszystkich, którzy osobiście przeżyli bolesną stratę dziecka oraz osoby, które swoją modlitwą chcą wesprzeć pogrążonych w smutku Rodziców i ich bliskich.