XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019 r.

W dzisiejszą niedzielę zakończenie  40-godzinnego nabożeństwa. Msze św. o godz. 7.30. 9.30 i procesja Eucharystyczna ,  11.30 , 13.00 i 18.00 . Między Mszami św. będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji.

Dziękujemy ofiarodawcom  za 144 róż do dekoracji  naszego kościoła z racji XII rocznicy koronacji obrazu.

W tym tygodniu wspominamy:

12 września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.

13 września – Dzień Fatimski. O godz.. 17.30 różaniec , godz. 18.00 Msza św. i procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej po alejkach cmentarza. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na to nabożeństwo.

14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.

Młodzież klas 7  i 8 SP ucząca się poza naszą parafią ma obowiązek zgłosić się do kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia i zapisać się  na spotkania formacyjne przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Zapisy będą trwały przez cały wrzesień.

Rodziców dzieci klas III SP , które uczą się poza parafią prosimy by zapisywali dzieci do I komunii świętej. Pierwsze spotkanie  z dziećmi odbędzie się  dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30

Chłopców klas III i starszych , którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu zapraszamy do zapisywania się u ks. Marcina

Spotkanie organizacyjne  dla osób jadących do Studzienicznej i na Wigry odbędzie się 9 września o godz. 18.30 w salce św. Stanisława Kostki pod kościołem .

W najbliższą środę 11 września o godz. 19.00 ks. Proboszcz zaprasza na . spotkanie  na plebanii rady duszpasterskiej .

W czwartek 12 września po Mszy św. o godz. 18.00 w salce na plebanii spotkanie Kół Żywego Różańca  na które zaprasza ks. Adam.

.W piątek 13 września msza św. wspólnotowa Oazy o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie ., które poprowadzi ks. Michał .

Spotkanie scholii dziecięcej w każdą niedziele o godz. 10.00 w salce na plebanii.

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Krzyżami  do Sanktuarium Matki Bożej

Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 14 września br.

Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą

w Świętej Wodzie o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

W związku z modlitewnym wydarzeniem „Polska pod Krzyżem”, które odbędzie

się 14 września 2019 roku, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na

podwłocławskim lotnisku w Kruszynie, w naszej parafii w sobotę o godz. 17.00, odbędzie się procesja rózańcowa po alejkach cmentarza  podczas której odmówmy bolesna część róńańca  zakończona przy krzyżu misyjnym.a po rożańcu uroczysta Msza św.