XXII Niedziela Zwykła – 1.09.2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXII Niedziela Zwykła – 1.09.2019 r.

Dzisiaj jest I niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30  rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec.

W piątek 6 września w naszej parafii rozpoczyna się 40- godzinne nabożeństwo.  Msze św. w piątek i sobota o godz. 7.00, 9.30 i 18.00, w niedziele w porządku niedzielnym. po mszy św. o godz. 9.30 procesja Eucharystyczna.    Jest to szczególna okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo poprowadzi ks. Piotr Augustynowicz.  Serdecznie zapraszamy

2 września w poniedziałek Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o godz.8.00 serdecznie zapraszamy.

3 września wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża. W tym dniu obchodzi swoje Imieniny Ks. Proboszcz Grzegorz Kłoczko.  Składamy mu serdeczne życzenia, wielu Łask Bożych i Bożego błogosławieństwa. Polecajmy w naszych modlitwach Dostojnego Solenizanta.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.

Młodzież klas 7  i 8 SP ucząca się poza naszą parafią ma obowiązek zgłosić się do kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia i zapisać się  na spotkania formacyjne przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Zapisy będą trwały przez cały wrzesień.

Rodziców dzieci klas III SP , które uczą się poza parafią prosimy by zapisywali dzieci do I komunii świętej. Pierwsze spotkanie  z dziećmi odbędzie się 8 września po Mszy św. o godz. 11.30

Chłopców klas III i starszych , którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu zapraszamy do zapisywania się u ks. Marcina .

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 87 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Z naszej parafii grupa wyruszy o godz. 7.45.  Serdecznie zapraszamy wszystkich  na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy na pielgrzymkę oraz na autokar powrotny w naszej parafii u ks. Michała . Koszt autokaru 15zł. plus znaczek 5zł.

Od poniedziałku wznawiamy nasze adoracje Najświętszego Sakramentu od 17 do 21. zapraszamy też na spotkanie Odnowy w Duchu Św. po Mszy sw. o godz. 18

W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 ks. Michał zaprasza wszystkich animatorów na spotkanie organizacyjne.

Modlitewne spotkanie pod nazwą „Polska pod Krzyżem” odbędzie się dnia 14

września 2019 roku na podwłocławskim lotnisku w Kruszynie. Spotkanie

rozpocznie się Mszą świętą o godz. 15.00, a zakończy się Drogą Krzyżową

o godz. 20.00.  Diecezja Włocławska oraz Fundacja, która wcześniej już

realizowała takie wydarzenia jak „Różaniec do granic” i „Wielka pokuta”,

zapraszają do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w intencji Kościoła,

Ojczyzny i rodziny.

W nowej szacie graficznej i w zmienionym formacie ukazał się wrześniowy

numer „Dróg Miłosierdzia”**. Miesięcznik prezentuje nowe tematy,

podejmowane przez nowych autorów.

Szczególnie polecamy w nim rozmowę z arcybiskupem Tadeuszem Wojdą na

temat aktualnych spraw i wydarzeń w Białymstoku i w naszej

archidiecezji; materiały dotyczące 80. rocznicy wybuchu II wojny

światowej oraz omówienie watykańskiego dokumentu na temat kwestii gender

w edukacji.

Spośród licznych nowości zachęcamy do lektury cyklu o przypowieściach

Jezusa oraz serii artykułów poświęconych wychowaniu młodzieży w rubryce

„Jak wychować i nie zwariować”.

Zachęcamy do nabywania czasopisma w

*cenie 3 zł.