XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020 r.

XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020 r.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na parafialne remonty. Taca wyniosła 5 887 zł. Również dziękujemy za wszelkie indywidualne ofiary.

W tygodniu obchodzimy:

• 26.08  – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św.  o godz. 7.00, 9.30 i 18.00
  • 27.08 – wspomnienie św. Moniki
  • 28.08 wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła. W tym dniu przypada XII rocznica śmierci ks. Tadeusza Krawczenko,  budowniczego tej świątyni. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo relikwiami św. Charbela, oraz modlitwa o uzdrowienie.
  • W sobotę 29 sierpnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. rozpoczynająca obchody jubileuszowe 15-lecia istnienia naszej parafii i wieczór uwielbienia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.  Adoracja potrwa do godz. 21.00 i zakończy się apelem jasnogórskim.
  • W niedziele 30 sierpnia główna Msza św. jubileuszowa z poświęceniem dzwonnicy, dzwonów , figur:  Pana Jezusa, apostołów Piotra i Pawła  i figury św. Michała Archanioła (która zostanie umieszczona w grocie) zostanie odprawiona o godz. 11.30 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Tego dnia również rozpoczynamy 40–godz. nabożeństwo w naszej parafii , które potrwa do wtorku, a poprowadzi je ks. Andrzej Mikucki, dyrektor Caritas łomżyńskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Głowna Msza św. będzie transmitowana na parafialnym kanale Youtube.
  • W dzisiejszą  niedzielę dziękujemy za 5 letnia  pracę duszpasterska w naszej parafii ks. Marcinowi Hołodokowi  i  całoroczną prace ks. Michałowi Skowrońskiemu.  Obu kapłanów polecamy pamięci modlitewnej i życzymy owocnej pracy na nowych parafiach.
  • Od 25 sierpnia pracę w naszej parafii rozpoczyna ks. Wojciech Dziubiński.
  • Przypominamy , ze w  związku z mniejszą ilością księży w naszej parafii od 1 września msze św. w tygodniu do poniedziałku do soboty będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. Intencję zamówione o godz. 6.30 będą odprawiane o godz. 7.00.
  • Ruszyła 12 edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”,  której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do zakrystii lub kancelarii Parafialnej.

Artykuł XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020 r. pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.