XVIII Ekumeniczne Spotkanie Młodych w ZSHE (20.01.2022)

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – XVIII Ekumeniczne Spotkanie Młodych w ZSHE (20.01.2022)

Trwający obecnie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia) zaprasza do pracy na rzecz jedności poprzez różnego rodzaju dzieła i modlitwę.

Katecheci z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku przygotowali z młodzieżą i zaproszonymi gośćmi XVIII Ekumeniczne Spotkanie Młodych pod hasłem Ujrzeliśmy Jego Gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać pokłon Panu (por. Mt 2,2). Ze względu na stan pandemii spotkanie zostało zrealizowane online.

W filmie występują m.in.: Ks. Abp Józef Guzdek – Metropolita Białostocki, Ks. Abp Jakub – Prawosławny Biskup Białostocki i Gdański, Pastor Ireneusz Dawidowicz z Kościoła Chrześcijan Baptystów i Wiceprezes Stowarzyszenia Ku Dobrej Nadziei, Ks. Tomasz Wigłasz z Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego w Białymstoku.

Materiały zawarte w filmie – zarówno słowa zaproszonych gości, jak i sonda młodych – mogą się stać inspiracją do rozmów z młodzieżą na lekcjach, jak i poza nimi. Mamy nadzieję, że pozwolą włączyć się, na swój sposób, w dzieło budowania jedności, zarówno chrześcijańskiej, jak i ogólnoludzkiej.

Materiał filmowy dostępny na stronie ZSHE w Białymstoku – kliknij i zobacz lub bezpośrednio na kanale YouTube szkoły.