XVII Papieskie Forum Młodych

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – XVII Papieskie Forum Młodych

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej we współpracy z Parafią Świętej Rodziny, Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi oraz Zespołem Szkół Społecznych Fundacja Edukacji „Fabryczna 10” organizują dnia 18 maja 2022 roku XVII Papieskie Forum Młodych pod hasłem „Każdy ma swoje Westerplatte”. Patronat nad wydarzeniem objął Arcybiskup Józef Guzdek, Metropolita Białostocki.

Po dwóch latach formuły online, w tym roku pragniemy zaprosić uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas ósmych szkół podstawowych naszej Archidiecezji wraz z Katechetami do osobistego udziału w Forum. Celem spotkania jest przybliżenie młodzieży treści homilii wygłoszonej przez Św. Jana Pawła II do młodzieży dnia 12.06.1987 na Westerplatte. Przewidujemy transmisję Forum na żywo, na kanale YouTube Archibial Media. W programie:

godz. 10.00 – spotkanie w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym z przedstawicielami młodzieży białostockich szkół:
  -słowo Księdza Arcybiskupa do młodzieży
  -refleksja młodzieży nad przesłaniem Św. Jana Pawła II – program artystyczny Papa Grupy;
  -prezentacja plakatów przygotowanych przez przedstawicieli zaproszonej młodzieży;
godz. 12.00 – Msza Święta z udziałem młodzieży w archikatedrze białostockiej.

Zaproszenie: kliknij i pobierz.