XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 lipca 2022r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 lipca 2022r.

1/ Dziś Uroczystość Patrona naszej parafii i kościoła św. Krzysztofa. Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna i poświęcenie figury św. Krzysztofa.
2/ Błogosławieństwo kierowców po każdej Mszy św. Ofiary składane przy poświęceniu samochodów i innych pojazdów mechanicznych przeznaczone będą na pokrycie koszów związanych z wykonaniem kapliczki oraz na MIVA Polska. Dziękuję ks. Marianowi Midurze Krajowemu Duszpasterzowi Kierowców za ofiarowaną figurę.
3/ Stowarzyszenie „Kieruj się Dobrem” zaprasza na Festyn Parafialny z atrakcjami dla dzieci po Mszy św. o godz. 10.00.
4/ Podczas festynu zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na operację ratującą życie. Marysia jest naszą małą parafianką. Jako wspólnota, pomóżmy rodzicom Marysi zebrać odpowiednią sumę pieniędzy na ratowanie jej małego serce.
5/ Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa za wstawiennictwem św. Krzysztofa w intencjach zapisanych na kartkach.
6/ Wspomnienie św. Charbela Makhlufa, prezbitera – 28 lipca (czwartek). Po Mszy św. namaszczenie olejem św. Charbela i błogosławieństwo Jego relikwiami.
7/ Dziękuję paniom z KŻR pw. św. Krzysztofa za sprzątnięcie kościoła oraz pozostałym osobom za wykonane prace na wokół świątyni.
8/ Dziękuję paniom, które wsparły kuchnię i przygotowały potrawy, aby godnie przyjąć na plebanii naszych gości (kapłanów). Bóg zapłać.
9/ Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła.
10/ XXX Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,Aby byli jedno”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2022 roku. Z racji na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej przemarsz pielgrzymki zostanie skrócony. W drugim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę białorusko-litewską, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl. oraz osobiście w dniach 10-12 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku. Wymagany jest ważny dowód osobisty. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: wilenska.bialystok.pl lub na facebooku.
11/ Zachęcam do udziału w pieszej jak i rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę. Można też zapisać się do Grupy Złotej, powierzając swoje osobiste intencje pielgrzymom.