XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 lipca 2021r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 lipca 2021r.

1/ Dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszki na pomoc choremu dziecku Mikołajowi Karelusowi.
2/ Dziś rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień świętego Krzysztofa. Zapraszamy na nowennę ku Jego czci codziennie, do soboty włącznie po Mszy św. o godz. 18.00.
3/ W sobotę nasza parafia przeżywać będzie doroczny Dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Msza św. w sobotę o godz. 8.00, po niej Adoracja NS do godz. 17.30, która zakończy się Nieszporami Eucharystycznymi i Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy do indywidualnego podjęcia adoracji w ciągu dnia.
4/ W przyszłą niedzielę 25 lipca Uroczystość Odpustowa ku czci św. Krzysztofa, Msze św. o godz. 8.00, 10.00 z procesją eucharystyczną i o godz. 18.00. Po każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Ofiary składane przy tej okazji 1 grosz za 1 kilometr przekazane zostaną na akcję, którą prowadzi MIVA Polska.
5/ Uroczystościom odpustowym przewodniczyć będzie ks. Sławomir Kondzior, wieloletni misjonarz w Argentynie, a dziś pracujący w Hiszpanii.
6/ Zapraszam do sprzątania kościoła w najbliższy piątek
7/ Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za ofiarę złożoną do puszki jako pomoc choremu Nikodemowi.
8/ Na prośbę Przewodzniczącego Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary do puszki jako wyraz solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie.