XIII Tydzień Biblijny (18-24 kwietnia 2021)

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – XIII Tydzień Biblijny (18-24 kwietnia 2021)

Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. To także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.

W niedzielę 18 kwietnia 2021 roku rozpoczniemy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważamy tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.

Materiały katechetyczne i duszpasterskie na XIII Tydzień Biblijny i V Narodowe Czytanie Pisma Świętego trafiły na półki parafii w Kurii. Zob. także na stronie www.biblista.pl.