XIII Niedziela Zwykła

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – XIII Niedziela Zwykła

1.07.2018 r.

Dzisiaj jest I niedziela miesiąca. O godz. 8.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Kółka Żywego Różańca, a po Mszy św. o godz. 9.15 procesja Eucharystyczna.

W tygodniu wspominamy:

• 3 lipca – święto św. Tomasza Apostoła.
  • 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Na tę adorację zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności wspólnoty działające w naszej parafii, aby modlić się w intencji powołań.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Osoby, które obchodzą pierwsze piątki miesiąca zachęcamy, aby wcześniej przystąpiły do sakramentu pokuty, ze względu na urlopy księży.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w I sobotę miesiąca po Mszy św.  o godz. 7.00 i 18.00.  Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego  Sakramentu, prowadzona przez Kółka Różańcowe zakończona Apelem Jasnogórskim.

Przypominamy, że w okresie wakacji nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 16.00.

W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna w godz. od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 17.45.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę  na Kurię Metropolitalną Białostocką.

XXII Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 7 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

Archidiecezja Białostocka zaprasza wszystkich wiernych, w tym dzieci, młodzież, rodziny, parafie, wspólnoty, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe do udziału w konkursie filmowym „Białystok – Miasto Miłosierdzia w 10 rocznicę beatyfikacji Patrona Miasta ks. Michała Sopoćki”. Regulamin i szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej www.sopocko.pl.

W następną II niedzielę miesiąca, zgodnie z naszą tradycją taca będzie przeznaczona na nasze parafialne remonty.

W związku z rozpoczęciem okresu letniego i naszymi spostrzeżeniami zwracamy się z uprzejmą prośbą do Was wszystkich o zachowanie godnego ubioru w świątyni podczas Mszy Świętych. Tak jak dbamy o nasz strój podczas ważnych spotkań z ludźmi (choćby w pracy), tak samo powinniśmy zadbać o właściwy ubiór idąc do kościoła.