X NIEDZIELA ZWYKŁA 6 czerwca 2021r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – X NIEDZIELA ZWYKŁA 6 czerwca 2021r.

1/ Dziś Nieszpory Eucharystyczne i nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
2/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Intencja dla KŻR – o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
3/ Dziękujemy za liczny udział w Procesji Bożego Ciała, za przygotowanie i dekorację ołtarzy na trasie procesji.
4/ Zakończenie oktawy Bożego Ciała – 10 czerwca /czwartek/. Błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół.
5/ Uroczystość NSPJ – 11 czerwca /piątek/. Msze św. o godz. 18.00 i 19.00. W tym dniu nie ma postu.
6/ W dniach 26-27 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają w sobotę 26 czerwca ze Świętej Wody o godzinie 7:00, czyli nie jak dotychczas z Katedry. Nowa trasa zaplanowana na dwa dni przewiduje nocleg w Sokółce.
Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę 27 czerwca uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.
Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.
Zapisy na stronie pielgrzymki www.rozanostocka.pl do dnia 24 czerwca, lub 17 czerwca (czwartek) w kancelarii parafialnej kościoła św. Jadwigi w Białymstoku, ul. Słonecznikowa 8, w godz. 18:00-20:00.
Osobą odpowiedzialną za zorganizowanie Pielgrzymki i pomoc w organizacji wszystkich grup pielgrzymkowych jest ks. Kamil Ciulkin – wikariusz parafii pw. św. Jadwigi w Białymstoku, tel. 516 096 324, e-mail: ciulkin@wp.pl.
7/ W dniach 19-20 czerwca 2021 roku organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka
do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku. Zapisy i szczegółowe informacje
na stronie internetowej www.rozanostocka.pl. Liczba miejsc jest
ograniczona. Zapraszamy do uczestnictwa.