Wizyta Trzech Króli w Święto Ofiarowania Pańskiego 2019

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Wizyta Trzech Króli w Święto Ofiarowania Pańskiego 2019

Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane Świętem Trzech Króli. Podczas jednej z Mszy św. nasza parafię odwiedzili niezapowiedziani goście, a przywitał ich sam król Herod, który zasiadłszy na tronie przed ołtarzem wypytywał zacnych gości o to jaki jest powód ich wizyty. Po uzyskaniu informacji, iż przybyli oddać pokłon Nowonarodzonemu Władcy na Heroda padł blady strach, w konsekwencji czego próbował wyciągnąć od przybyłych informacje na temat miejsca przyjścia na świat Bożej Dzieciny. Ale nie z nami takie numery Herodzie! Ty nicponiu :)! Król nic się nie dowiedział, a mędrcy odeszli w sobie tylko znanym kierunku.

Jak się później okazało przyszli modlić się z nami podczas Mszy św., w której uczestniczyli aktywnie poprzez czytanie czytań i śpiew psalmu responsoryjnego. Po zakończonej Eucharystii pod bacznym okiem księdza proboszcza udali się najpierw do żłóbka w świątyni, a następnie do szopki przed Kościołem, aby oddać hołd Jezusowi i złożyć dary: mirrę, kadzidło i złoto.

Piękna to jest gościna, gdy gospodarzem jest sama Boża Dziecina. Dzieciakom też się podobało, zwłaszcza gdy obserwowało się ich otwarte buzie. Niby nic, a jednak coś. Za tydzień w niedzielę (12.01.2019 r.) jasełka. Zapraszamy do kolejnej inicjatywy mnożącej radość Bożego Narodzenia :)!

[See image gallery at wszystkichswietych.archibial.pl]

Artykuł Wizyta Trzech Króli w Święto Ofiarowania Pańskiego 2019 pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.