Wizyta duszpasterska 2023

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – Wizyta duszpasterska 2023

Przez ostatnie dwa lata z powodów nam wszystkim znanych, poszukując rozwiązań i szans na spotkanie kierowaliśmy do Was list duszpasterski. Był on jednocześnie zaproszeniem na spotkania w ramach wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą” w naszej parafialnej świątyni – Naszym Wspólnym Domu. Była wspólna modlitwa, rozmowa, herbata i jak zawsze, ogrom życzliwości. Wielu z nas wyrażało nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy. Tęsknimy do bliższego spotkania, modlitwy i rozmowy tak jak wcześniej, w domach. Zdecydowaliśmy zatem, że w tym roku wizyta duszpasterska może odbyć się w tradycyjnej, znanej nam formie.

Doświadczenie minionych lat wzmocniło potrzebę spotkania, modlitwy i rozmowy w klimacie wzajemnego zrozumienia. Po wspólnej refleksji proponujemy, aby tegoroczna wizyta duszpasterska odbyła się na wyraźne zaproszenie parafian. Ufamy, że pozwoli to nam wszystkim na lepsze i głębsze zrozumienie sensu takiego spotkania. Jako duszpasterze chcemy być z Wami i jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Zaproszenia w formie deklaracji wyrażające chęć spotkania i wspólnej modlitwy z kapłanem we własnym domu można złożyć do 27 grudnia 2022 roku wypełniając specjalny formularz, który jest dostępny w kościele lub na stronie internetowej. Zaproszenia można składać do skrzynek ustawionych w kaplicy św. Józefa, w zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii. Odwiedziny kolędowe będą odbywać się według ustalonego planu, który 31 grudnia zostanie opublikowany na stronie internetowej oraz udostępniony i pozostawiony na kartkach w kościele. Bardzo prosimy o pomoc osobom starszym z naszego sąsiedztwa, które pozostają w domach w przekazaniu informacji oraz ewentualnym dostarczeniu deklaracji.

Deklarację możemy wypełnić klikając w odnośnik: https://forms.gle/mGBYoyHyi3r6LmVp6

z modlitwą
Wasi duszpasterze