Wigilia Zesłania Ducha Świętego 2020

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Wigilia Zesłania Ducha Świętego 2020

Jutro uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejszy wieczór, tzw. Wigilię, czyli 49 dni po Zmartwychwstaniu postanowiliśmy spędzić na modlitewnym czuwaniu. Nic to, że za oknem plucha, ciemno i mało komfortowo. Przecież Papież Franciszek już dawno mówił by opuścić swoją strefę komfortu :)! Zatem przybyliśmy.

Rozpoczęliśmy od wezwania Ducha Świętego poprzez śpiew pieśni, aby On był w nas i swoimi natchnieniami pomagał nam jak najlepiej ‚skonsumować’ dany nam czas. Następnie ks. Adam podczas konferencji dał świadectwo tego jak w obecnych czasach działa Paraklet. Gdzie go szukać, jak współpracować, a przynajmniej nie przeszkadzać? Teraz wszystko jest odrobinę jaśniejsze :).

Po konferencji przyszedł czas na wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tutaj przed żywym Bogiem, wśród śpiewów scholi (aż dwóch), modliliśmy się o asystencje Ducha św. w codzienności. Wiele osób skorzystało z możliwości odbycia spowiedzi. Na koniec Litania do Ducha Świętego i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. punkt 22.00 Eucharystia z formularza Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Niech podsumowaniem naszej dzisiejszej modlitwy będą słowa Papieża Polaka:
‚Umocniony pamięcią o pierwszej Pięćdziesiątnicy, Kościół znów przeżywa dziś oczekiwanie na nowe zesłanie Ducha Świętego. Trwając jednomyślnie na modlitwie razem z Maryją, Matką Jezusa, woła nieustannie: Niech zstąpi Duch Twój, o Panie, i odnowi oblicze ziemi! Veni, Sancte Spiritus: Przyjdź, Duchu Święty, roznieć w sercach Twoich wiernych płomień Twej miłości!’

[See image gallery at wszystkichswietych.archibial.pl]

Artykuł Wigilia Zesłania Ducha Świętego 2020 pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.