Wieczór ze świętymi 2019

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Wieczór ze świętymi 2019

31 października w naszej parafii odbył się „Wieczór ze świętymi”. Msza św. została odprawiona z formularza o Wszystkich Świętych, a słowo Boże wygłosił ksiądz misjonarz. Po zakończonej Eucharystii nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i wśród licznych modlitw i śpiewów oddaliśmy cześć rzeszy świętych, którzy wstawiają się za nami u Boga. Wzywaliśmy szczególnego wstawiennictwa patronów, których relikwie znajdują się w naszej świątyni: bł. Karoliny Kózkówny, św. Maksymiliana Marii Kolbego, św. Charbela, św. Rity z Casci, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, bł. ks. Michała Sopoćki, św. Jana Pawła II, św. Rafki i relikwii Krzyża Świętego.

Następnie, we wspólnej procesji przeszliśmy alejkami naszego cmentarza śpiewając Litanię do Wszystkich Świętych. Na zakończenie tej uroczystości każdy mógł osobiście oddać cześć przez ucałowanie poszczególnych relikwii. Nie ma co, ale taka możliwość zaczerpnięcia ze zdrojów Bożych łask nie zdarza się zbyt często :).

Chcąc ‚wyrwać’ jeszcze więcej ze zdrojów Bożej łaskawości zachęcamy do skorzystania z możliwości uzyskania odpustu zupełnego w dniach 1-8 listopada. Można go zaskarbić modlitewne nawiedzając cmentarza, oraz spełniając zwykłe warunków odpustu:
1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

[See image gallery at wszystkichswietych.archibial.pl]

Artykuł Wieczór ze świętymi 2019 pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.