VIII Niedziela Zwykła – 27.05.2018 r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – VIII Niedziela Zwykła – 27.05.2018 r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty. Taca wyniosła  6327 zł . Również dziękujemy  za wszelkie indywidualne ofiary. Od jutro rozpoczynamy ocieplanie i malowanie na zewnątrz kopuły kościoła.

We czwartek, 31 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30,  9.30,  11.30, 13.00. O godz. 17.00 Msza św. w kościele św. Kazimierza a następnie  procesją wyruszymy  do kościoła Zmartwychwstania Pańskiego.   Przy bramach wejściowych naszego cmentarza  będą dwa ołtarze: drugi i trzeci. Prosimy o przygotowanie ołtarzy ks. Marcina z Grupą Domowy Kościół. Nasz chór parafialny śpiewa przy I i II ołtarzu.

Zachęcamy wszystkich Parafian do wywieszenia flag oraz udekorowania swoich domów i balkonów emblematami religijnymi.

Zapraszamy do udziału w procesji wszystkich wiernych,  szczególnie dzieci pierwszokomunijne w swoich odświętnych strojach. Dzieci które będą niosły poduszeczki i sypały kwiaty na procesji Bożego Ciała proszone są o przyjście do kościoła Wszystkich Świętych o godzinie 16.30

Od czwartku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 Msza św., Nieszpory Eucharystyczne,   a we czwartek 7 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna i  błogosławieństwo kwiatów,  ziół oraz błogosławieństwo dzieci.

W  niedzielę, 3 czerwca, będziemy obchodzić kolejny Dzień Dziękczynienia. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

• 1 czerwca obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo czerwcowe , aby modlić się w intencji naszych dzieci.

W piątek  1 czerwca, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa codziennie o godz. 17.45. Różaniec każdego dnia przez cały miesiąc o godz. 17.15

W tym tygodniu wypadają:

I piątek miesiąca –  Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

I sobota miesiąca– Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 6.30 .

Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30  adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Koła Żywego Różańca.

3 czerwca o godz. 9.30 swoją  sekundycję odprawi ks. Damian Silwonik i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa . Zapraszamy

W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej przed kościołem zbiórka do puszek przez Fundację  „ Pomóż  im”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.