VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lutego 2020r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lutego 2020r.

1/ Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 siedmiu kandydatów zostanie przyjętych do Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy rodzicom za dar synów do posługi ministranckiej jest to wyraz miłości do Pana Boga i Kościoła, a chłopcom życzymy wzrastania w świętości i łasce Bożej.
2/ Zapraszam chętne osoby do sprzątnięcie kościoła w najbliższą sobotę.
3/ 26 lutego Środa Popielcowa. Msze św. z poświęceniem popiołu i posypaniem głów o godz. 8.00 i 18.00.W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. /Tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia/.
4/ Nabożeństwa Pasyjne w naszym kościele : Gorzkie Żale w środy po Mszy św. o godz. 18.00 i w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00, Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 18.00 i w soboty dla dzieci o godz. 17.30. Zapraszamy.
5/ Rekolekcje Wielkopostne odbędą się 27- 28 – 29 marca. Poprowadzi ks. dr Piotr Karpiński, kapłan diecezji łowickiej. Obecnie dyrektor Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach.
6/ Drugie spotkanie w cyklu spotkań poświęconych osobie i nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w poniedziałek, 24 lutego 2020, o godz. 18.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1 A. Gościem spotkania będzie reaktor Paweł Lisicki, który będzie wygłosi konferencję na temat „Wyszyński i jego model katolicyzmu ludowego”. Zapraszamy do uczestnictwa.
7/ Już po raz kolejny możemy wesprzeć naszą parafię przekazując na jej rzecz 1% podatku dochodowego w rozliczeniu rocznym. Ulotki z numerem KRS znajdują się przy wyjściu z kościoła. Po raz kolejny organizujemy akcję rozliczeń PIT. Można w zakrystii składać dokumenty. Rozliczenia wykonywane będą nieodpłatnie przez wykwalifikowane osoby.