VII Niedziela Zwykła –23.02.2020 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – VII Niedziela Zwykła –23.02.2020 r.

VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020 r.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty. Taca wyniosła 6933 zł. Również dziękujemy  za ofiarę 3 tys. na dzwony  od jednej rodziny z naszej parafii.
  • 26 lutego rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ścisły post. Poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św., które będą odprawione o godz. 7.00, 9.30, 16.00 i 18.00.
  • Przypominamy, że w Wielkim Poście nie uczestniczymy w żadnych zabawach tanecznych czy jakichkolwiek imprezach. Uszanujmy ten święty czas i nawracajmy się, zmieniając swoje dotychczasowe życie.
  • W Wielkim Poście „Gorzkie Żale” będą odprawiane w naszym kościele w środę,  soboty  o godz. 17.30 i w niedziele  po Mszy św. o godz. 9.30 .  Różaniec  w tych dniach pół godziny wcześniej.
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dzieci w niedziele po  Mszy św. godz. 11.30.
  • Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Również zapraszamy  na codzienne wieczorne Msze św., podczas których w wielkim Poście będziemy głosić  kazania.
  • Można uzyskać odpust zupełny za udział w Rekolekcjach, w nabożeństwach pasyjnych „Gorzkie Żale” i „Droga Krzyżowa” pod zwykłymi warunkami.
  • Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele  dla dorosłych odbędą 15, 16 i 17 marca. Szczegółowy program rekolekcji Wielkopostnych zostanie podany w późniejszym terminie.
  • W piątek   zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w naszym kościele jak co miesiąc  błogosławieństwo relikwiami św. Charbela, modlitwa o uzdrowienie i ucałowanie relikwii. W zakrystii można zapisywać intencje na Msze św. składkowa za wstawiennictwem św. Charbela.
  • Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec  prowadzony przez Kółka Żywego Różańca.
  • Są jeszcze wolne miejsca  na autokarowa pielgrzymkę do Włoch w dniach 25.04-3.05. 2020 r. Koszt 2250 zł. Program jest wywieszony w przedsionku kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej. W sposób szczególny zachęcamy naszych parafian do wyjazdu, ponieważ jedziemy  po  relikwie św. O. Pio. dla naszego kościoła.
  • Od 3ciej niedzieli Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w rekolekcjach małżeńskich: „MAŁŻEŃSTWO NA 5-kę, czyli Małżeństwo na 5… spotkań.” Będą one odbywać się co niedzielę. Rozpoczną się konferencją przed Mszą św. wieczorną, następnie Po Mszy krótkie warsztaty oraz modlitwa za małżeństwa.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi mieszczącej się na terenie naszej parafii przy ulicy Antoniuk Fabryczny 5/7 przypomina, iż rekrutacja uczniów na rok szkolny 2020/2021 będzie prowadzona w terminie: od 24 lutego do 6 marca 2020 r.
    W ramach rekrutacji będzie prowadzony nabór do następujących klas: do klas pierwszych, do klasy siódmej  dwujęzycznej z językiem angielskim. Pan dyrektor serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą szkoły i zachęca do składania wniosków. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły.
  • Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na spotkanie przed 1 Komunią św.
  • Również w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na konferencję dot. walki duchowej i zagrożeń, którą wygłosi egzorcysta, ks. Marcin Pierzchało.

Artykuł VII Niedziela Zwykła –23.02.2020 r. pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.